V Praze 5 prasklo potrubí, 12 000 lidí bylo bez vody

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 7. 2014 11:59
Podle Pražských vodovodů a kanalizací by opravy mohly skončit odpoledne nebo večer.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Kvůli havárii potrubí 12 000 obyvatel Prahy 5 netekla od středečního večera voda. Šlo o Jinonice, Košíře, Radlice a Smíchov. Pro obyvatele bylo zajištěno náhradní zásobování pitnou vodou z cisteren, řekl pražský primátor Tomáš Hudeček. Podle mluvčího Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáše Mrázka už většině obyvatel voda od 11:00 opět teče, bez dodávek zůstávají pouze dva objekty v Jinonické ulici.

Havárie poškodila čtyři metry vodovodního potrubí. PVK kromě této lokality opravují ještě přerušené potrubí v Michli v ulici Na Křivině, kde při pondělním dešti propadla vozovka. Odstraňování havárie by podle Mrázka mělo skončit  v poledne a lidem by měla voda téct opět kolem 15:00.

Mrázek lidem doporučuje sledovat webové stránky, kde se mohou dozvědět aktuální údaje o tom, kdy jim opět začne téct voda z kohoutků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy