V Praze 4 prasklo potrubí, voda vytopila několik domů

Domácí ČTK Domácí, ČTK
26. 5. 2013 16:00
Dodávky vody do postižené oblasti ale kvůli havárii přerušeny nebyly
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Michal Pobežal - Internet Mall

Praha - Prasklé potrubí v Sulické ulici v Praze 4 v neděli vytopilo několik domů.

Dodávky vody do postižené oblasti ale kvůli havárii přerušeny nebyly, zásobování bylo zajištěno přes jiné potrubí. Řekla to Marcela Dvořáková z firmy Pražské vodovody a kanalizace (PVK).

Škody způsobené majitelům domů podle ní pokryje pojištění podniku.

Voda unikající z potrubí natekla do několika domů, na místo museli vyjet hasiči, aby vodu odčerpali.

"Prasklo potrubí o průměru 50 centimetrů. Příčiny havárie zatím neznáme," řekla Dvořáková. "Bude se to řešit jako pojistná událost z našeho pojištění," dodala.

Prasklé vodovodní potrubí potrápilo obyvatele Prahy 4 už na začátku května. Havárie vodovodu v Hanusově ulici tehdy na několik hodin připravila o vodu zhruba 70 000 Pražanů. Příčinou této havárie bylo podle PVK stáří potrubí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy