V Praze 4 prasklo potrubí, voda vytopila několik domů

Domácí ČTK Domácí, ČTK
26. 5. 2013 16:00
Dodávky vody do postižené oblasti ale kvůli havárii přerušeny nebyly
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Michal Pobežal - Internet Mall

Praha - Prasklé potrubí v Sulické ulici v Praze 4 v neděli vytopilo několik domů.

Dodávky vody do postižené oblasti ale kvůli havárii přerušeny nebyly, zásobování bylo zajištěno přes jiné potrubí. Řekla to Marcela Dvořáková z firmy Pražské vodovody a kanalizace (PVK).

Škody způsobené majitelům domů podle ní pokryje pojištění podniku.

Voda unikající z potrubí natekla do několika domů, na místo museli vyjet hasiči, aby vodu odčerpali.

"Prasklo potrubí o průměru 50 centimetrů. Příčiny havárie zatím neznáme," řekla Dvořáková. "Bude se to řešit jako pojistná událost z našeho pojištění," dodala.

Prasklé vodovodní potrubí potrápilo obyvatele Prahy 4 už na začátku května. Havárie vodovodu v Hanusově ulici tehdy na několik hodin připravila o vodu zhruba 70 000 Pražanů. Příčinou této havárie bylo podle PVK stáří potrubí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy