V Počernicích se srazil autobus s nákladním autem, šest lidí je zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 12. 2018 22:30
V pražských Horních Počernicích se dnes večer srazil autobus s nákladním autem. ČTK to řekl pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan. Záchranáři na místě ošetřili šest zraněných, uvedli na svém twitteru. Dva lidi museli vyprostit hasiči, jednoho transportoval do nemocnice vrtulník. Ulice U Tabulky je uzavřená.
Nehoda autobusu a nákladního auta v Počernicích si vyžádala 6 zraněných | Video: Aktu.cz

"Dvě osoby po vyproštění byly ve vážném stavu, jedna se středně těžkým poraněním a tři osoby byly zraněny lehce. Všichni jsou již na cestě do nemocnic a to do hodiny od přijetí tísňové výzvy," uvedli záchranáři.

Podle twitteru Pražské integrované dopravy (PID) se nehoda stala krátce po 20:30. "Autobus linky 220 spol. Arriva City mířil od Logistické zóny Horní Počernice směrem na Černý Most," uvedla PID.

Policisté odklání dopravu do ulice Bystrá. "Na místě jsou policisté oddělení dopravních nehod a kriminalisté odboru vyšetřování dopravních nehod. Ti budou celou událost prošetřovat," napsala policie na svém twitteru.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy