Nahlášená bomba na šest hodin zavřela nákupní centrum na Smíchově

Domácí Domácí
Aktualizováno 27. 8. 2018 21:50
Kvůli anonymní bombové výhrůžce bylo v pondělí odpoledne a večer zhruba šest hodin uzavřeno nákupní centrum na pražském Smíchově. Z bezpečnostních důvodů byla také zastavena doprava v Plzeňské ulici ve směru od Anděla na Řepy a v ulici Stroupežnického. Bomba se nenašla. V obchodním centru ji hledali psi vycvičení na vyhledávání výbušnin, přivolán byl také pyrotechnik. Policii při zásahu asistovali hasiči. "Žádný nástražný výbušný systém policisté na Smíchově nenašli. Na místě se vše vrací do normálu. Kriminalisté teď budou pátrat po pachateli trestného činu šíření poplašné zprávy," uvedli policisté krátce po 21:15.
OC Nový Smíchov.
OC Nový Smíchov. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 34 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy