Muž umlátil nemohoucí tchyni, tvrdí obžaloba. Hrozí mu až výjimečný trest

ČTK ČTK
3. 11. 2015 12:20
Rosen D. M. je obžalován z vraždy. Po hádce zaútočil na matku své přítelkyně ve společném bytě. Za vraždu spáchanou zvlášť surovým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest. Rosen D. M. čeká na projednání své kauzy v pankrácké vazební věznici. Pražský městský soud se bude obžalobou zabývat 11. a 12. listopadu. Žena prý nezemřela na místě jen díky sousedce, která přivolala záchranáře a policii. Devastujícím zraněním hlavy a trupu však napadená podlehla bezprostředně po převozu do nemocnice.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Obětí vraždy, která se stala v březnu v pražských Nuslích, byla matka přítelkyně údajného pachatele. Vyplývá to z obžaloby. Rosen D. M. prý na starou nemohoucí ženu zaútočil ve společném bytě po předchozí hádce kopy a údery pěstí. Za vraždu spáchanou zvlášť surovým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Policie v březnu zveřejnila pouze to, že vyšetřuje smrt ženy v bytě v ulici Na Jezerce a že z vraždy podezírá ženina vzdáleného příbuzného. Obžaloba uvádí, že Rosen D. M. 27. března mezi půl desátou a desátou večer napadl družčinu matku, která byla kvůli svému stáří a nemoci v podstatě imobilní.

Ženu prý nejprve udeřil rukou do obličeje, když seděla na posteli a opírala se o chodítko. Po úderu spadla na zem, kde ji Rosen D. M. údajně opakovaně mlátil a kopal do obličeje, krku a hrudníku. Způsobil jí závažná zranění včetně zlomeniny krčního obratle, mnohačetných zlomenin žeber a krvácení do hrudníku.

Matku své přítelkyně poté zakryl dekou a zanechal ji bez pomoci. "Poškozená přitom byla při vědomí, sténala a přes utrpěná těžká zranění několik desítek minut přežívala a vnímala bolest," popsal státní zástupce.

Žena prý nezemřela na místě jen díky sousedce, která přivolala záchranáře a policii. Devastujícím zraněním hlavy a trupu však napadená podlehla bezprostředně po převozu do nemocnice.

Rosen D. M. čeká na projednání své kauzy v pankrácké vazební věznici. Pražský městský soud se bude obžalobou zabývat 11. a 12. listopadu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy