Muž umlátil nemohoucí tchyni, tvrdí obžaloba. Hrozí mu až výjimečný trest

ČTK ČTK
3. 11. 2015 12:20
Rosen D. M. je obžalován z vraždy. Po hádce zaútočil na matku své přítelkyně ve společném bytě. Za vraždu spáchanou zvlášť surovým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest. Rosen D. M. čeká na projednání své kauzy v pankrácké vazební věznici. Pražský městský soud se bude obžalobou zabývat 11. a 12. listopadu. Žena prý nezemřela na místě jen díky sousedce, která přivolala záchranáře a policii. Devastujícím zraněním hlavy a trupu však napadená podlehla bezprostředně po převozu do nemocnice.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Obětí vraždy, která se stala v březnu v pražských Nuslích, byla matka přítelkyně údajného pachatele. Vyplývá to z obžaloby. Rosen D. M. prý na starou nemohoucí ženu zaútočil ve společném bytě po předchozí hádce kopy a údery pěstí. Za vraždu spáchanou zvlášť surovým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Policie v březnu zveřejnila pouze to, že vyšetřuje smrt ženy v bytě v ulici Na Jezerce a že z vraždy podezírá ženina vzdáleného příbuzného. Obžaloba uvádí, že Rosen D. M. 27. března mezi půl desátou a desátou večer napadl družčinu matku, která byla kvůli svému stáří a nemoci v podstatě imobilní.

Ženu prý nejprve udeřil rukou do obličeje, když seděla na posteli a opírala se o chodítko. Po úderu spadla na zem, kde ji Rosen D. M. údajně opakovaně mlátil a kopal do obličeje, krku a hrudníku. Způsobil jí závažná zranění včetně zlomeniny krčního obratle, mnohačetných zlomenin žeber a krvácení do hrudníku.

Matku své přítelkyně poté zakryl dekou a zanechal ji bez pomoci. "Poškozená přitom byla při vědomí, sténala a přes utrpěná těžká zranění několik desítek minut přežívala a vnímala bolest," popsal státní zástupce.

Žena prý nezemřela na místě jen díky sousedce, která přivolala záchranáře a policii. Devastujícím zraněním hlavy a trupu však napadená podlehla bezprostředně po převozu do nemocnice.

Rosen D. M. čeká na projednání své kauzy v pankrácké vazební věznici. Pražský městský soud se bude obžalobou zabývat 11. a 12. listopadu.

 

Právě se děje

Další zprávy