V lese na pražském Střížkově našli kostru ve stanu

ČTK ČTK
20. 2. 2014 12:36
Na místě ležela asi dva měsíce, podle policie šlo o bezdomovce.
Ve zpustlém sadu nad Botičem bydlí ve stanech několik bezdomovců.
Ve zpustlém sadu nad Botičem bydlí ve stanech několik bezdomovců. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - V lesíku na pražském Střížkově našli ve středu kostru ve stanu. Mrtvý byl zřejmě bezdomovec a podle policie se pravděpodobně nejedná o oběť násilného činu.

Příčinu úmrtí ale upřesní až nařízená pitva, řekla mluvčí policie Hana Jeřábková.

Tělo bylo objeveno kolem 13:00 ve stanu poblíž ulice Zásadská. "S největší pravděpodobností se jedná o bezdomovce," řekl Jeřábková. "Zemřel asi před dvěma měsíci a nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se na jeho smrti podílela další osoba," doplnila.

Podobný případ řešili pražští kriminalisté koncem minulého týdne, kdy bylo nalezeno mužské tělo ve značném stádiu rozkladu na Lhotce.

Stejně jako v případě mrtvého ze Střížkova ležela mrtvola pravděpodobně několik týdnů v lesním porostu. Pitva následně ukázala, že muž zemřel na podchlazení.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy