V hotelu na Florenci byla nalezena těla dvou mladých lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 5. 2014 22:13
V hotelu Elephant zemřeli dva cizinci, třiadvacetiletá žena a dvaadvacetiletý muž. Na místě zanechali dopis na rozloučenou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - V pokoji pražského hotelu Elephant u stanice metra Florenc zemřeli dva lidé, třiadvacetiletá Slovenka a o rok mladší Němec.

"Na místě policisté našli dopis na rozloučenou," řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Byla nařízena pitva, ale lékař a kriminalisté již na místě vyloučili podíl někoho dalšího na smrti obou zemřelých.

Hasiče a policisty přivolali ve čtvrtek kolem 15:00 zaměstnanci hotelu, protože se nemohli dostat do jednoho pokoje.

"Po násilném vstupu do pokoje našli policisté oba zmiňované mrtvé. Co bylo skutečnou příčinou úmrtí, nebylo možné na místě události zjistit. Proto byla nařízena soudní pitva, což je v takových případech standardní postup," uvedl policejní mluvčí.

Už v prvopočátku však podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti mladého páru. "Určitým posunem bylo nalezení dopisu na rozloučenou, který teď budou kriminalisté analyzovat. Nelze vyloučit ani znalecké zkoumání dopisu," sdělil mluvčí policie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 2 hodinami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy