V Ďáblicích hořela skládka, škoda je milion a půl

ČTK ČTK
9. 4. 2012 16:35
Hořet začalo nákladní auto, od něj chytla i část skládky
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Pardubického kraje

Praha - Škodu zhruba 1,5 milionu korun způsobil odpolední požár na skládce v Praze Ďáblicích. 

Hořet začalo nákladní auto, od něhož chytla i část skládky. 

Při zásahu nebyl nikdo zraněn, příčina požáru se vyšetřuje, řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Hořet začalo okolo 13:00, hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba ve 13:45. Kromě auta hořela i skládka o rozměrech asi deset krát dvacet metrů.

"Po 15:00 se musela ještě jedna hasičská jednotka na místo vrátit, protože se malá část skládky, asi jeden krát jeden metr, znovu rozhořela," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy