reklama
 
 

V centru Prahy unikal plyn, mohlo za to prasklé potrubí. Hasiči evakuovali stovky lidí

Aktualizováno 6. 7. 2018 11:30
V centru Prahy unikal plyn, hasiči museli evakuovat přes 500 lidí | Video: Aktu.cz
Pražská plynárenská prováděla v místě rekonstrukce plynovodu a v rámci výkopu v Masné ulici došlo k úniku plynu.

Praha - Kvůli silnému úniku plynu na křižovatce ulic Masná a Rybná v centru Prahy museli dnes večer hasiči a policisté evakuovat asi 500 lidí, uzavřeli několik ulic a zastavili dopravu. Plyn unikal z výkopu, kde dodavatelská firma vyměňovala potrubí pro společnost Pražská plynárenská distribuce. Podle mluvčí Pražské plynárenské stála za únikem zřejmě prasklá součást potrubí. Havárii šetří policie.

"Věc šetří policie a zmíněný díl má k dispozici. Konečné závěry v tuto chvíli ještě nemáme," řekl mluvčí Pražské plynárenské Miroslav Vránek. Policie zatím bližší informace k vyšetřování nezveřejnila.

Po zhruba třech hodinách od havárie se podařilo uzavřít potrubí a plyn zastavit. Poté, co se hasiči ubezpečili, že koncentrace plynu v ovzduší je minimální a nebezpečí nehrozí, se evakuovaní lidé začali kolem 23:00 postupně vracet domů. Řekl to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči zasahují v Masné ulici u masivního úniku plynu z výkopu | Video: Hasiči Praha |  00:15

Zdravotníci na místě ošetřili pět lidí, kteří se lehce nadýchali plynu. Matku s dítětem a tři zasahující policisty, řekl mluvčí policie Jan Rybanský. Nikdo z nich nemusel být převezen do nemocnice, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

"V ulici Masná na Praze 1 došlo k masivnímu úniku plynu. Na místě probíhá evakuace přilehlých domů a z důvodu zajištění průjezdu HZS (hasičského záchranného sboru) policisté uzavřeli dopravu i v okolních ulicích," oznámila po 20:00 policie na twitteru. Dopravní podnik přistavil evakuační autobus, který několik lidí včetně dětí využilo.

Plyn začal unikat při rekonstrukci plynovodu v Masné ulici, řekl mluvčí Pražské plynárenské Miroslav Vránek. Firma Pražská plynárenská distribuce, která má na starosti správu vedení plynu, patří do koncernu Pražská plynárenská.

autor: ČTK | 5. 7. 2018 20:22

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama