Foto: V Uhříněvsi demonstrovali za dostavbu Pražského okruhu. Vydrželo jim to přesně dvě minuty

Foto: V Uhříněvsi demonstrovali za dostavbu Pražského okruhu. Vydrželo jim to přesně dvě minuty
Na třídě Přátelství v pražské Uhříněvsi.
Sešlo se tu několik aktivistů z iniciativy Za dostavbu Pražského okruhu.
Vysvětlují, jaký úsek vnějšího dálničního okruhu kolem Prahy schází.
Nechávají lidem podepsat petici adresovanou vládě. Chtějí, aby pokračovala v přípravě stavby okruhu, i když nemá vyhodnocení vlivu stavby na životní prostředí.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
15. 8. 2016 15:50
Dvacet let se mělo jezdit po okruhu kolem Prahy. Místo toho Uhříněvsí jezdí auta k tunelu Blanka. Místní blokovali přechod, vydrželi to dvě minuty.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy