Foto: V Uhříněvsi demonstrovali za dostavbu Pražského okruhu. Vydrželo jim to přesně dvě minuty

Foto: V Uhříněvsi demonstrovali za dostavbu Pražského okruhu. Vydrželo jim to přesně dvě minuty
Na třídě Přátelství v pražské Uhříněvsi.
Sešlo se tu několik aktivistů z iniciativy Za dostavbu Pražského okruhu.
Vysvětlují, jaký úsek vnějšího dálničního okruhu kolem Prahy schází.
Nechávají lidem podepsat petici adresovanou vládě. Chtějí, aby pokračovala v přípravě stavby okruhu, i když nemá vyhodnocení vlivu stavby na životní prostředí.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
15. 8. 2016 15:50
Dvacet let se mělo jezdit po okruhu kolem Prahy. Místo toho Uhříněvsí jezdí auta k tunelu Blanka. Místní blokovali přechod, vydrželi to dvě minuty.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy