reklama
 
 

Uzavřený Vítkov i omezení pro řidiče, Praha se chystá na novoroční ohňostroj

29. 12. 2015 15:02
Novoroční ohňostroj nebudou moci Pražané ani návštěvníci Prahy sledovat z Vítkova, který bude návštěvníkům uzavřen. Omezení čekají i řidiče, proto policie radí, aby lidé využili pro dopravu do centra města MHD, která bude na Nový rok mimořádně posílena.

Praha - Na Nový rok bude uzavřen přístup na pražský vrch Vítkov, odkud se bude v 18:00 odpalovat ohňostroj. Policie varuje řidiče před zdržením, lidé by raději měli použít městskou hromadnou dopravu. Informovala o tom mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Na Silvestra bude odpoledne pro motoristy uzavřeno Václavské náměstí, na pořádek a bezpečnost při novoročních oslavách budou v ulicích Prahy dohlížet stovky policistů.

Od čtvrtečních 16:00 do pátečních 10:00 budou uzavřeny všechny příjezdové komunikace k Václavskému náměstí. Provoz tramvají zůstane zachován, městská hromadná doprava bude naopak posílena.

Na silvestrovské oslavy budou dohlížet stovky policistů z pořádkové, cizinecké, dopravní a kriminální policie. Praha také nasadí asi o 140 strážníků víc než na obvyklou noční směnu. "Policisté se budou zaměřovat i na odhalování majetkové trestné činnosti, zejména kapesních krádeží," podotkla Martínková.

V pohotovosti má být zhruba 100 záchranářů. Na Václavském náměstí bude speciální záchranářský vůz Golem, další tři sanitky budou připraveny pro případ nouze.

Ohňostroj tentokrát bude odpálený z Vítkova. "Nejlepší místa pro sledování ohňostroje jsou například park Parukářka, Riegrovy sady nebo prostory bez vysoké zástavby v Karlíně. Vzhledem k místu odpalování bude ale ohňostroj dobře vidět i ze vzdálenějších částí Prahy, jako jsou Letenské sady a další lokality," pozvala Pražany primátorka Adriana Krnáčová.

Na Nový rok budou policisté během ohňostroje sledovat situaci na silnicích. "V případě potřeby jsou připraveni okamžitě reagovat odklonem dopravy na objízdné trasy a jinak usměrňovat řidiče," uvedla mluvčí.

Silvestr sledují desetitisíce lidí

Silvestr v centru Prahy slaví každoročně desetitisíce lidí. Posily má na poslední noc v roce připraveny také útulek v Troji, který každoročně zaznamenává větší počet zaběhnutých a vystrašených psů.

Na novoroční úklid centra bude vyčleněno 100 pracovníků technických služeb a 30 čisticích vozů. Minulý rok bylo podle mluvčího Pražských služeb Radima Many odvezeno asi 35 tun odpadu, podobný objem očekávají i letos. Stát bude úklid po novoročních oslavách asi milion korun.

autor: ČTK | 29. 12. 2015 15:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama