Útočníci z metra se přiznali, policie je už obvinila

Domácí Domácí
22. 6. 2011 10:36
Kriminalistům se přihlásili zbývající mladíci, kteří v dubnu napadli muže v metru
Napadený chtěl vrátit mobil. Útočník po něm hodil odpadkový koš.
Napadený chtěl vrátit mobil. Útočník po něm hodil odpadkový koš. | Foto: Policie ČR

Praha - Na začátku května napadla skupinka mladíků cestujícího v metru. Celému útoku přihlížela desítka lidí a vše zachytily bezpečnostní kamery. Jeden z útočníků se po odvysílání záznamu v médiích sám přihlásil na policii. V úterý přišli na policii zbylí čtyři mladíci. Kriminalisté je obvinili z trestného činu výtržnictví, za které jim hrozí až dva roky vězení.

Tři z mužů ve věku devatenáct až sedmadvacet let se k činu přiznali, další odmítl vypovídat. Mladík, který se polici přihlásil už dříve, svoji vinu popírá.

"Kriminalisté obvinili tyto čtyři muže společně s prvním, který se přihlásil již dříve, z trestného činu výtržnictví, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Kriminalisté po výslechu mužů vyloučili náhodný útok a přiklonili se k účelovému jednání celé skupiny," sdělila pro server iDNES mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

K incidentu došlo kolem půl jedenácté večer. Muž doprovázel svou známou na autobus. Dvojice jela metrem z Vysočanské na Černý most a všimla si skupinky mladíků. Na Černém mostě se dvojice rozloučila a muž se vrátil zpět do metra. Mladíci nastoupili s ním. Krátce na to muže jeden z útočníků udeřil do obličeje. K útoku se přidali i ostatní. Napadeném při incidentu vypadl mobil. Ve stanici Rajská zahrada skupinka vystoupila. Muž se vydal za nimi a žádal zpátky svůj telefon.

"Načež jeden z mladíků vyskočil na plastový odpadkový koš, ten vytrhl ze zdi, a poté se rozeběhl a hodil jej po poškozeném, který se před ním schoval ve vagonu," popsala již dříve policejní mluvčí Eva Kropáčková. Celému incidentu přihlížela více než desítka osob.

K podobnému útoku došlo ve metru 30. dubna letošního roku. Neznámý útočník napadl v soupravě metra mezi stanicemi Střížkov a Ládví sedmnáctiletého mladíka. Nejprve ho udeřil čelem do nosu a následně kopl nohou do obličeje. Mladík skončil se zlomeným nosem a roztrženým rtem. Pachatelovi hrozí za ublížení na zdraví až tři roky vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy