Útočníci, kteří napadli dívku před policejním prezidiem, se sami udali. Motivem byly drogy a peníze

Domácí Domácí
6. 6. 2016 12:09
Minulý čtvrtek napadla skupinka mladistvých přímo před policejním prezidiem šestnáctiletou dívku. Po útočnících pátrala policie, ti se však přišli sami přiznat. Hlavní aktér je v současné době stíhán vazebně. Hlavním důvodem, proč skupinka zaútočila na dívku, měly být peníze a drogy.
Mladíci napadli a okradli dívku přímo před budovou Policejního prezídia. Incident zaznamenala bezpečnostní kamera. Policisté útočníky nezadrželi. | Video: Policie ČR

Praha - Skupinka mladistvých se sama přihlásila na policii k brutálnímu napadení šestnáctileté dívky. Tu zbili v minulém týdnu přímo před budovou policejního prezidia.

Policie po násilnících pátrala od čtvrtka minulého týdne. První z útočníků se policistům přišli přiznat už v pátek, v celém incidentu byli ale pouze jako svědci. Pouze jednoho z nich policie obvinila z trestného činu loupeže.

V sobotu se přišel udat i hlavní násilník (na videu má černé tričko a riflové šortky, pozn. red.). Jedenadvacetiletý mladík byl nakonec také obviněn z loupeže a skončil ve vazbě. "S ohledem na závažnost jeho počínání při incidentu a především jeho agresivitu vůči poškozené umístil vyšetřovatel obviněného do policejní cely," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Motivem útoku napadení šestnáctileté dívky byly zřejmě peníze a drogy. "Jak se skutečně věci měly, ještě stále zjišťují a prověřují kriminalisté prvního policejního obvodu," dodal Hulan.

 

Právě se děje

Další zprávy