Útočníci, kteří napadli dívku před policejním prezidiem, se sami udali. Motivem byly drogy a peníze

Domácí Domácí
6. 6. 2016 12:09
Minulý čtvrtek napadla skupinka mladistvých přímo před policejním prezidiem šestnáctiletou dívku. Po útočnících pátrala policie, ti se však přišli sami přiznat. Hlavní aktér je v současné době stíhán vazebně. Hlavním důvodem, proč skupinka zaútočila na dívku, měly být peníze a drogy.
Mladíci napadli a okradli dívku přímo před budovou Policejního prezídia. Incident zaznamenala bezpečnostní kamera. Policisté útočníky nezadrželi. | Video: Policie ČR

Praha - Skupinka mladistvých se sama přihlásila na policii k brutálnímu napadení šestnáctileté dívky. Tu zbili v minulém týdnu přímo před budovou policejního prezidia.

Policie po násilnících pátrala od čtvrtka minulého týdne. První z útočníků se policistům přišli přiznat už v pátek, v celém incidentu byli ale pouze jako svědci. Pouze jednoho z nich policie obvinila z trestného činu loupeže.

V sobotu se přišel udat i hlavní násilník (na videu má černé tričko a riflové šortky, pozn. red.). Jedenadvacetiletý mladík byl nakonec také obviněn z loupeže a skončil ve vazbě. "S ohledem na závažnost jeho počínání při incidentu a především jeho agresivitu vůči poškozené umístil vyšetřovatel obviněného do policejní cely," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Motivem útoku napadení šestnáctileté dívky byly zřejmě peníze a drogy. "Jak se skutečně věci měly, ještě stále zjišťují a prověřují kriminalisté prvního policejního obvodu," dodal Hulan.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů (CNPD) uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů (více než devět miliard korun).

"Věříme, že rozhodnutí CNPD je neopodstatněné, a hodláme se v této věci energicky bránit," uvedl Amazon. GDPR vyžaduje, aby firmy uživatele před použitím jejich osobních údajů požádaly o souhlas. Jinak jim hrozí vysoké pokuty. CNPD je v oblasti ochrany soukromí hlavním regulátorem Amazonu v EU, protože podnik má evropské ústředí v Lucembursku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy