Úřad vlády rozdal na odměnách za pololetí 20 milionů korun

11. 7. 2014 13:59
Nynější vedoucí úřadu Pavel Dvořák dostal stotisícovou odměnu. Nejvyšší částka, která byla pro jednoho z náměstků, dosahovala 135 000 korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Martina Křížová

Praha - Úřad vlády rozdělil mezi své zaměstnance za první letošní pololetí na odměnách 20 milionů korun. Nejvyšší - pro jednoho z náměstků, činila 135 000 korun, informoval úřad v páteční tiskové zprávě.

Uvádí v ní, že za premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jsou peníze rozdělovány spravedlivěji než za předchozích vlád. Předešlé vedení Úřadu vlády za Jiřího Rusnoka rozdělilo na odměnách 27,5 milionu korun, dodalo.

Nynější vedoucí úřadu Pavel Dvořák dostal podle tiskové zprávy stotisícovou odměnu. Bývalý vedoucí Lubomír Poul dostal podle sdělení za první loňské pololetí ještě za premiéra Petra Nečase (ODS) na odměnách 968 000 korun.

Nyní obdrželi náměstci a ředitelé sekcí podle úřadu šest procent z celkového objemu peněz na odměny, ředitelé odborů 16 procent a ostatní zaměstnanci 78 procent. Úřad vlády má 502 zaměstnanců.

Ze tří náměstků dostali další dva podle tiskové zprávy po 130 000 korunách. Třem ředitelům sekcí dal Úřad vlády na odměnách 70 000, 110 000 a 120 000 korun.

Vláda rozdělila úředníkům na odměnách za první pololetí podle informací Českého rozhlasu - Radiožurnálu celkem 155 milionů korun.

Obě předchozí vlády daly podle rozhlasu loni za půlrok práce výrazně více peněz, Nečasův kabinet dokonce o více než polovinu vyšší částku než Sobotkův.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy