Úplatný policista zhatil vyšetřování, škoda 111 milionů

Domácí ČTK Domácí, ČTK
17. 5. 2011 10:55
Za 20 tisíc provedl výslech, jímž porušil podmínku právní pomoci z Lichtenštejnska

Praha - Dvaačtyřicetiletý policista pražského krajského policejního ředitelství je podezřelý, že za úplatek 20 tisíc korun zmařil trestní řízení. Česku tím měla vzniknout škoda 111 milionů korun.

Před necelými dvěma lety neoprávněně vyslechl svědka, čímž porušil podmínku právní pomoci z Lichtenštejnska.

Podle mluvčí policejní inspekce Radky Sandorové jsou v případu podezřelí také tři civilisté - dva z navádění k zneužívání pravomoci veřejného činitele a podplácení, třetí pro změnu ze zneužívání pravomoci veřejného činitele ve formě organizátorství.

Policistu inspekce podezírá ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a přijímání úplatku.

Muž už byl propuštěn ze služby. "Policista s 23letou praxí bude muset odejít ze služby bez nároků," vysvětlila pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Případ podle dostupných informací souvisí s daňovými úniky. Policista na svém pracovišti v červenci roku 2009 vyslechl svědka ve věci, která nesouvisela s případem, který právě prověřoval a pro který výslech vedl, a zmařil tak jiné trestní řízení.

"Jako odměnu za výslech policista od svých spolupachatelů převzal částku převyšující 20 tisíc korun českých," uvedla mluvčí.

Inspekce podala Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 návrh na zahájení trestního stíhání všech podezřelých. Státní zástupce ho akceptoval, dodala Sandorová.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy