Muž zabil a rozřezal spolubydlící, odsedí si 15 let

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 3. 2015 16:43
Pachatel zaplatí matce oběti odškodné 500 tisíc korun a po odpykání trestu musí opustit území České republiky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha  - Na 15 let do vězení půjde čtyřiatřicetiletý Ukrajinec Serhij Misko, který se přiznal k vraždě své o rok starší krajanky. Tragédie se stala loni v červenci v bytě na pražském Žižkově.

Tělo spolubydlící pak během týdne rozřezal a ostatky hodil do kontejneru, ty se našly ve třídírnách odpadu. Rozsudek Městského soudu v Praze není pravomocný, Misko se proti němu na místě odvolal.

Podle verdiktu má také zaplatit matce oběti 500 tisíc korun, součástí trestu je vyhoštění z ČR na dobu neurčitou. Soud zároveň poslal Miska do vazby.

Misko byl ve vazbě již loni po zadržení, záhy ale mohl na svobodu kvůli údajné chybě soudu. Pak ale spolupracoval s policií a zůstal v Praze. Podle soudkyně nyní důvody k vazbě nastaly.

Již ze soudní síně ho odvedla do pankrácké věznice šestičlenná skupina policistů v civilu s kuklami na hlavách.

Soudkyně Veronika Čeplová po jednání řekla, že Misko by si měl podle rozsudku nejdříve odpykat v Česku stanovený trest, a pak ho čeká vyhoštění.

Ženu zabil v opilosti po hádce o internet

Miskovi hrozilo až 18 let vězení. Podle své výpovědi ženu usmrtil v opilosti a po hádce. Tvrdil, že mu rozčilená kopala do dveří po příchodu domů.

Podle obžaloby byl ale problém v tom, že chodil ke spolubydlící do pokoje, kde využíval její připojení k internetu, aby mohl hrát hry, na kterých je údajně závislý.

Podle soudkyně se vina jasně prokázala, polehčující okolností bylo pro Miska přiznání. O jeho necitelnosti ale podle Čeplové svědčí například to, že si po vraždě přetáhl do svého pokoje kabel od internetu z pokoje oběti.

Soudní znalci uvedli, že Misko netrpí duševní chorobou a je za své jednání plně odpovědný. Má ale prý zlostnou a vznětlivou povahu, což se výrazně projevuje při pití alkoholu.

S agresivitou v opilosti měl údajně problémy již dříve, a proto přestal chodit do společnosti. Popíjel raději sám doma u hraní počítačových her.

Tělo rozřezal pilkou a vyhodil do kontejneru

Muž se přiznal, že po ubodání ženy 1. července v bytě v Řehořově ulici vzal tělo do jejího pokoje, nevěděl si rady a byl v šoku.

Tělo pak postupně rozřezával pilkou a během týdne odnesl nadvakrát v pytlích do kontejneru. Podrobnosti si prý kvůli opilosti nepamatuje.

Vyšetřování začalo loni 9. července po nálezu ostatků ve dvou třídírnách odpadků v Praze 9 a 10. Policie nakonec zadržela Miska.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy