reklama
 
 

Ubytovny o bezdomovce nestojí, Praha hledá jiné řešení

21. 11. 2011 15:57
Do tendru na chybějící lůžka se nikdo nepřihlásil, město zvažuje nákup nafukovací haly

Praha - Plán Prahy, jak najít 300 chybějících lůžek pro bezdomovce, ztroskotal. Magistrát na podzim vypsal výběrové řízení, do kterého se měli hlásit majitelé hostelů a ubytoven. Nedorazila ale ani jediná přihláška.

"Výběrové řízení jsme ukončili, nemáme žádné zájemce. Teď budeme hledat další řešení," uvedl Tomáš Ján, ředitel Centra sociálních služeb Praha.

Praha potřebuje situaci vyřešit co nejrychleji. Silné mrazy sice meteorologové na nejbližší dny nehlásí, v Praze už však na podchlazení zemřel první bezdomovec.

Radní Petr Dolínek (ČSSD) na úterý svolal pracovní schůzku, které se má zúčastnit i primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Posuzovat budou několik možných variant.

Jednou z nich jsou přenosné nafukovací haly. Kde by byly umístěny, nechtěl Dolínek zatím říci. Možnosti prý nejdříve probere s radní Aleksandrou Udženijou (ODS), která ma na starost oblast majetku. "Budeme se snažit, aby to nebylo v katastru Prahy 1," uvedl pouze Dolínek.

Radnice budou zřejmě proti

Proti umístění haly s bezdomovci budou zřejmě protestovat dotčené městské části. Loni se proti umístění stanového městečka vzepřela radnice Prahy 8 a odmítla lidi bez přístřeší přechodně ubytovat na Rohanském ostrově.

Podle Jána chce proto město použít trik: pronajme si pozemek od soukromníka, a pak do umístění haly nebude moci městská část mluvit. Dalším řešením by bylo pronajmout si od soukromého provozovatele budovu.

"Také zkusíme provozovatele hostelů a ubytoven přímo oslovit," nastínil další možnost Ján. Majitelé ubytovacích zařízení ale nejspíš o nabídku města zájem mít nebudou.

Pravděpodobně se bojí, že by jim bezdomovci zničili zařízení nebo že by jim zůstala nálepka, že je u nich špatná klientela," dodal Ján.

autor: Lucie Stuchlíková | 21. 11. 2011 15:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama