Uber nabídl Praze pomoc při řešení problémů taxislužby. Společnost pomůže "znalostmi a zkušenostmi"

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 2. 2016 15:29
Praha má problémy s některými nepoctivými taxikáři již roky. Společnost Uber, která funguje v bezmála sedmdesáti zemích světa, se nabídla, že hlavnímu městu s reformou v osobní přepravě pomůže. Společnost chce městu přispět "znalostmi a zkušenostmi z pražského odvětví osobní přepravy". Aplikace Uber je volně ke stažení na jakýkoliv chytrý mobilní telefon. V Praze si aplikaci stáhlo přes 60 tisíc osob a více než tisíc řidičů.
V Praze si aplikaci Uber stáhlo přes 60 tisíc osob a více než tisíc řidičů. (Ilustrační foto)
V Praze si aplikaci Uber stáhlo přes 60 tisíc osob a více než tisíc řidičů. (Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Praha - Společnost Uber nabídla Praze pomoc při řešení problémů spojených s taxislužbou, má se týkat například reforem v osobní přepravě. Firma v pondělí zaslala pražským zastupitelům dopis s nabídkou. Hlavní město má problémy s některými nepoctivými taxikáři již roky, potíže se jí dosud nepodařilo vyřešit. Uber funguje ve více než 380 městech 66 zemí světa včetně Prahy. Magistrát Uberu na dopis odpoví, jednat s ním ale zatím nebude, firma musí nejdříve zlegalizovat své fungování.

"Rádi bychom hlavnímu městu Praze nabídli pomoc, aby se metropole mohla stát technologicky vyspělým městem 21. století. Hlavní město potřebuje reformu osobní přepravy, která podpoří svobodnou volbu zákazníka a podpoří konkurenci na trhu," píše v dopise generální manažer Uber v ČR Lokman Kuris. Společnost chce městu přispět "znalostmi a zkušenostmi z pražského odvětví osobní přepravy".

Aplikace Uber je volně ke stažení na jakýkoliv chytrý mobilní telefon. Zákazníci se z ní dozvědí jméno řidiče, naleznou jeho fotografii, detaily o vozidle, jeho registrační značku a rovněž se dozvědí, kde momentálně stojí. V Praze si aplikaci stáhlo přes 60 tisíc osob a více než tisíc řidičů.

Společnosti Uber podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana město do 30 dnů odpoví. "S touto společností jsme již v minulosti absolvovali úvodní setkání. Věříme, že Uber může mít spoustu podnětů, které by chtěl Praze nabídnout, ale dokud nenajde cestu, jak své podnikání zlegalizovat, není vhodné, aby radnice s Uberem jednala," uvedl Hofman.

Praha má dlouhodobé problémy především s nepoctivými taxikáři. Podle informací magistrátu je v metropoli 2000 aktivních provozovatelů taxislužeb, přes 4600 evidovaných vozidel a téměř 5500 řidičů. V lednu na protest proti postoji města zablokovali taxikáři magistrálu. Řidiči taxi protestovali také loni v létě, nelíbilo se jim magistrátem zamýšlené přezkušování z místopisu a cizího jazyku.

To magistrát si bere lidi jako rukojmí, odmítá s námi jednat, tvrdí zástupce taxikářů Tarljovski po dnešním protestu. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

Další zprávy