Policie našla u exstarosty Prahy 11 Mlejnského 29 milionů

Domácí Domácí
12. 12. 2014 12:41
Kde peníze získal, zatím bývalý starosta ODS nevysvětlil. Nedávno byl obviněn spolu se všemi dalšími čtyřiceti zastupiteli z nevýhodného prodeje pozemků na Roztylech, v Hájích a na Chodově.
Bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.
Bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský. | Foto: ÚMČ Praha 11

PrahaKriminalisté našli při domovní prohlídce u exstarosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského devětadvacet milionů korun. Čtyři miliony byly údajně objeveny v Mlejnského domě a kanceláři, dalších pětadvacet milionů pak policisté vystopovali v zahraničí. Informaci přinesl deník MF Dnes.

Mlejnský slíbil, že miliony objasní. "Něco málo mi doma našli,“ řekl MF Dnes. Další informace však nesdělil. "Chci vše nejprve vysvětlit policii. Na výslechu jsem ještě nebyl,“ dodal.

Sdílnější není ani policie. Kriminalisté zatím neprozradili, jak Mlejnský k tak vysokým úsporám přišel. Podle serveru lidovky.cz se ale exstarosta v minulosti netajil svým podnikáním v pohostinství či turistickém ruchu.

Detektivové obvinili už před letošními komunálními volbami čtyřicet členů bývalého zastupitelstva Prahy 11 z nevýhodného prodeje pozemků na Roztylech, v Hájích a na Chodově. Podle vyšetřovatelů způsobili škodu téměř 20 milionů korun.

Sám Mlejnský je stíhán za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Exstarosta Prahy 11 byl v minulosti členem ODS, jejíž buňka byla v městské části zrušena v pondělí. Podle předsednictva strany poškozovala dobré jméno ODS.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy