Tunisan v Praze navlékl bezdomovce do kostýmu pandy a vybíral od turistů peníze

Domácí Domácí
18. 11. 2019 14:25
Pražští strážníci zadrželi dalšího člověka, který se snažil obejít zákaz vystupování ve zvířecích převlecích. Muž z Tuniska si na tuto práci totiž "najal" bezdomovce, kterého oblékl do kostýmu pandy a pak sám vybíral peníze od lidí, kteří se s ní chtěli vyfotit.
Nová strategie buskingu | Video: Policie ČR

"Vynalézavý Tunisan si najmul muže bez domova za 100 korun a navlékl ho do kostýmu obří pandy. K veřejnému vystoupení mu vybral turisticky atraktivní Karlovu ulici. Nějak ho však zapomněl upozornit na fakt, že je tato produkce v Praze zakázána. 'Podnikatel' pak sám turisty lákal na focení s pandou a vybíral za to poplatek," popsala Irena Seifertová z pražské městské policie.

Strážníky na věc upozornil kolemjdoucí v sobotu večer prostřednictvím tísňové linky. Přestupek muže v kostýmu vyřešili na místě pokutou 200 korun. "Organizátora a výběrčího v jedné osobě budou oznamovat správnímu orgánu, který bude posuzovat, zda je za přestupek také odpovědný," dodala Seifertová.

Podle městské policie není podobné pouliční umění jen záležitostí jednotlivců, ale také organizovaných skupin, nejčastěji Rusů či Ukrajinců. "Těmto 'podnikatelům' se novela vyhlášky týkající se buskingu v Praze moc nelíbí. Proto hledají další cesty, jak vydělat peníze," uvedla policie.

Zákaz vystupování ve zvířecích kostýmech je součástí vyhlášky o pouličním umění, jejíž nová verze platí od poloviny letošního října. Za zhruba měsíc platnosti zákazu strážníci řešili 15 případů. Ve dvou případech uložili pokutu na místě, ostatní porušení řešili domluvou či oznámením.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Další zprávy