Ucpaná Letná, zpožděná MHD. Prahu ochromila závada v Blance, celou noc ji opravovaly desítky lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 4. 2018 12:47
Bubenečský, Dejvický a Brusnický tunel se podařilo v nouzovém režimu otevřít ve středu ráno, v plném rozsahu byl provoz obnoven po poledni.
ilustrační foto.
ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Praha otevřela tunelový komplex Blanka, ve kterých se porouchal bezpečnostní systém, a byl tak od úterního večera uzavřen. Provoz se do tunelu vrátil po půl deváté v nouzovém režimu, po poledni byl obnoven v celém rozsahu.

"V tunelu Blanka je opět standardní provoz. Všechny videodetekce a veškeré SOS spojení už jsou v pořádku. A standardní rychlost 70 km/h. Znovu díky všem, kteří na tom od včerejška pracovali," informoval po poledni na Twitteru pražský náměstek pro dopravu Petr Dolínek.

Do té doby bezpečnost řidičů v tunelu zajišťoval kamerový systém a zvýšený počet hlídek dopravní policie.

Uzavření Blanky zkomplikovalo dopravu v Praze během ranní špičky. Na příjezdových komunikacích se tvořily dlouhé kolony, objízdná trasa přes Letnou se ucpala. Zdržení nabírala i řada autobusů MHD.

Bubenečský, Dejvický a Brusnický tunel se zavřely v úterý v 19:00 kvůli výpadku bezpečnostních a kamerových systémů, zhruba hodinu se auta nedostala ani do navazujícího Strahovského tunelu a Mrázovky. "Technici od té doby pracují na odstranění závady, která se týká bezpečnostních systémů. Poruchu se zatím bohužel nepodařilo odstranit, proto zůstávají i nadále uzavřeny," uvedl po 05:00 mluvčí magistrátu.

Řidiči mohou tunel objet přes ulice Patočkova, Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská a přes Trojský most. Je lepší se ale raději této trase vyhnout nebo při cestách po Praze použít MHD, dodal Hofman.

 

Právě se děje

Další zprávy