Trojice vykradla 60 domácností, v jedné napadla důchodkyni

ČTK ČTK
18. 12. 2014 17:18
Policie zatím vyčíslila škodu na 2,25 milionu korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Pražská policie dopadla tři muže, kteří za necelých pět měsíců vykradli 60 domácností v Praze a dalších čtyřech krajích. Způsobili při tom škodu dosud vyčíslenou na 2,25 milionu korun a v jednom případě napadli seniorku, která je u sebe doma přistihla.

Obviněni jsou z krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a loupeže. Hrozí jim až deset let vězení, řekl mluvčí Tomáš Hulan.

Byty a rodinné domy vykrádali muži ve věku 30, 38 a 39 let letos od března do srpna. Vedle Prahy kradli podle policie ve Středočeském, Královéhradeckém, Jihomoravském a Zlínském kraji.

"Na krádežích se prioritně podílel především třicetiletý muž, který vždy přizval ke spolupráci pouze jednoho ze spolupachatelů," popsal Hulan.

Šperky brali i s trezorem

Z vykrádaných domácností obvinění brali výpočetní techniku, elektroniku, šperky a peníze, které podle mluvčího mnohdy vzali i s trezorem. "Nebylo výjimkou, že si z domácnosti odnesli věci v celkové hodnotě přesahující 100 tisíc korun," doplnil.

V jednom případě se vloupání změnilo v loupež, když stíhané muže ve své kuchyni přistihla šestaosmdesátiletá žena. Pachatelé ji podle Hulana opakovaně srazili na zem a znehybnili přikrývkami.

Do bytů a domů se obvinění podle policie dostávali okny. Ve vyšších patrech využívali okna otevřená kvůli větrání, ke kterým vyšplhali, jindy okno rozbili nebo vysadili z pantů.

 

Právě se děje

Další zprávy