Tři mladíci se přiznali, že v Praze zavraždili ženu

ČTK ČTK
6. 1. 2012 16:19
Trojice je v policejní cele, jednoho z mladíků kriminalisté obvinili z vraždy
Foto: Policie ČR

Praha - Kriminalisté dopadli tři mladé muže, kteří zřejmě zabili ženu, jejíž tělo bylo ve čtvrtek objeveno v lesíku v Praze 3. Všichni tři se k činu doznali.

Hlavní aktér útoku je obviněn z trestného činu vraždy, kterou spáchal zvlášť trýznivým způsobem. Zbývající dva mladíky policie viní z trestných činů pokusu těžké újmy na zdraví a výtržnictví.

Policie už zná i totožnost oběti; je jí šestačtyřicetiletá žena. Podle Hulana utrpěla mnoho bodnořezných ran a zranění, které jí jeden z útočníků způsobil kopanci a údery pěstí především do oblasti hlavy.

Žena patřila do skupiny osob obývajících lesík poblíž Osikové ulice. Mladíci uvedli, že se skupinkou měli několikatýdenní spor a tímto způsobem se ho rozhodli vyřešit.

"Hlavní z aktérů si navíc tímto způsobem kompenzoval svou přirozenou zlobu a neuspořádané rodinné poměry. To vše pod vlivem alkoholu," řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan k motivu vraždy.

Muži ve věku 17, 18 a 18 let jsou nyní v policejní cele a vyšetřovatel již dal podnět k podání návrhu na uvalení vazby. Dvojici mladíků hrozí v případě usvědčení až deset let vězení, třetímu muži obviněnému z vraždy hrozí až 20 let vězení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do České republiky vjela přes hraniční přechod u Břeclavi první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku.

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy