Pět lidí za jeden se zranilo při střetu s tramvajemi v Praze

ČTK ČTK
17. 10. 2015 14:40
Pět lidí bylo vážně zraněno v Praze při střetech s tramvají. Z informací Drážní inspekce vyplývá, že všechny nehody zavinili chodci. Mluvčí pražské záchranné služby proto varuje před nepozorností, která může skončit tragicky. "Asi by chtělo opět apelovat na chodce, že nemají přednost před tramvají," dodává mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Pět lidí za jeden den se zranilo v Praze při střetech s tramvajemi, nejméně tři z nich vážně. Dva muže srazila tramvaj v Karlíně, další dva v Michli a na Žižkově. Žena utrpěla při kolizi s tramvají zranění ve Vršovicích. ČTK to řekli mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová a Drážní inspekce Martin Drápal. Podle něj všech pět nehod mezi pátečním a dnešním ránem pravděpodobně zavinili chodci.

V pátek ráno kolem 7:30 tramvaj podle Drápala zranila muže poblíž zastávky Teplárna Michle. Ernestová uvedla, že také v pátek kolem 14:00 se při střetu s tramvají zranil na hlavě dvaapadesátiletý muž v Sokolovské ulici. Kolem 18:00 pak srazila tramvaj dvaatřicetiletého muže u zastávky Biskupcova na Žižkově a záchranáři ho s vážnými zraněními převezli do vinohradské nemocnice.

Další nehody se odehrály v noci na dnešek. Mezi jednou a druhou hodinou ranní se při kolizi s tramvajemi zranili sedmadvacetiletý muž poblíž zastávky Invalidovna a šestačtyřicetiletá žena u Slavie. "Oba utrpěli vážná vícečetná poranění, muž by převezen do Ústřední vojenské nemocnice a žena na ARO vinohradské nemocnice," řekla Ernestová.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan uvedl, že muž sražený v pátek odpoledne v Sokolovské ulici byl pod vlivem alkoholu. "Naměřená hodnota přesahovala hodnotu dvě promile alkoholu v dechu," podotkl. Pod vlivem alkoholu byla s největší pravděpodobností podle Hulana také žena zraněná u zastávky Slavia.

Mluvčí Drážní inspekce ČTK řekl, že všech pět sražených lidí pravděpodobně nedalo přednost tramvaji. U zastávky Biskupcova podle Drápala sražený člověk zřejmě přecházel tam, kde neměl, stejně jako u Slavie, kde tramvaj srazila ženu při odjezdu ze zastávky. Další tři nehody se odehrály mezi zastávkami, kde by se lidé neměli zdržovat na tramvajových kolejích.

"Je na místě připomenout, že chodec je v silničním provozu povinen dát přednost projíždějící tramvaji, a to i za předpokladu, že komunikaci přechází po vyznačeném přechodu," upozornil Hulan. Podle Ernestové mnoho lidí přednost tramvají opomíjí, a pak to končí fatálními následky.

Po střetu s tramvají letos v Praze zemřeli už nejméně dva lidé. Na 1. máje brzo ráno devětatřicetiletou ženu srazila a usmrtila tramvaj v pražském Podolí. Koncem května pak na smyčce konečné na pražské Bílé Hoře přejela tramvaj čtyřiapadesátiletou ženu, která zřejmě ležela mezi vozy tramvaje. Žena svým zraněním podlehla.

Přestali jsme se řízení tolik věnovat, sedáme do auta s tím, že si vyřídíme spoustu dalších věcí, říká šéf dopravní policie Tomáš Lerch. Mladí řidiči se podle něj podílejí na pětině dopravních nehod. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 5 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy