reklama
 
 

Tři cizinci čelí obvinění z brutální vraždy Lotyše

Aktualizováno 13. 12. 2013 13:42
Tělo zavražděného muže našel náhodný kolemjdoucí v parku v pražském Zahradním městě

Praha - Kriminalisté obvinili tři cizince v případu vraždy muže z Lotyšska, jehož tělo našel kolemjdoucí minulý týden v úterý v pražském Zahradním městě.

Dva Moldavané jsou podezřelí ze zvlášť trýznivého usmrcení a Ukrajinka z neoznámení trestného činu. Novinářům to řekl šéf oddělení vražd pražské policie Josef Mareš. Soud poslal ženu a jednoho z mužů do vazby, po třetím podezřelém policie pátrá.

Vražda se podle Mareše stala minulý týden v pondělí. "Případ jsme od počátku vyšetřovali jako trestný čin vraždy, protože bylo evidentní, že čtyřiačtyřicetiletý muž zemřel násilným způsobem," řekl Mareš. Bylo podle něj také zřejmé, že oběť zemřela jinde než v parku mezi paneláky, kde se našlo tělo.

Stopy přivedly kriminalisty po celodenním pátrání do bytu v nedalekém domě v ulici Narcisová. "I když se zpočátku jevil jako uklizený, tak tam byly krevní stopy nalezeny," dodal Mareš.

Byt byl již opuštěný, policisté ale vypátrali jeho obyvatele - kromě Lotyše tam bydlela pětatřicetiletá Ukrajinka a osmadvacetiletý Moldavan.

Třetí podezřelý, dvacetiletý muž z Moldavska, byl v osudný den v bytě na návštěvě. Policie zadržela zatím Ukrajinku a mladšího z mužů. "Oba přiznali svou účast na zavraždění muže," uvedl kriminalista.

Čtveřice podle něj popíjela alkohol celou sobotu a neděli. "Žena odešla v pondělí brzy ráno do práce, oni po probuzení pokračovali v pití a došlo mezi nimi k hádce," řekl Mareš. Moldavané pak prý surovým způsobem napadli Lotyše a způsobili mu pěstmi a kopáním řadu zranění po celém těle.

Žena nález nenahlásila

"Bití bylo v průběhu celého dne do večera, kdy došlo k usmrcení," dodal Mareš. "Motiv je opravdu pro nás asi velice nepochopitelný, byl způsoben patrně tím alkoholem, byla to normální hádka, kdy si vyčítali nějaké věci z minulosti," upřesnil.

Mladší z údajných pachatelů pak odešel k sobě domů.

Žena přišla večer do bytu a našla spolubydlícího s nahou mrtvolou na posteli, přičemž podle policie nic nenahlásila. Moldavan pak tělo oblékl a na zádech odnesl do přilehlého parku.

Starší ze stíhaných je stále na svobodě

"Myslel si, že to bude vypadat tak, že on (oběť) šel kolem a byl napaden na ulici," uvedl Mareš. Totožnost staršího z obviněných policie zná, ale zatím ho nenašla, takže muže stíhá jako uprchlého a zveřejnila jeho podobu na svém webu.

Policisté podle Mareše také při prověřování případu zjistili, že hledaný je podezřelý z říjnového napadení devětašedesátiletého muže v baru v Praze 10.

Zákazník se tehdy zastal barmanky, na kterou měl cizinec údajně hrubé sexuální narážky. Podezřelý muže podle policie surově zbil, přičemž mu zlomil oba nadočnicové oblouky a způsobil mu další zranění v obličeji.

Ukrajince hrozí až tři roky vězení za neoznámení trestného činu, žena je navíc v Česku 12 let nelegálně. Mužům hrozí za i výjimečný trest. Moldavané mají v ČR pracovní povolení. Usmrcený Lotyš pobýval v zemi v rámci Evropské unie.

autor: ČTK | 13. 12. 2013 12:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama