reklama
 
 

Tramvaj na I. P. Pavlova srazila dva chodce, oba navzdory rychlému zásahu záchranářů zemřeli

Aktualizováno 15. 5. 2018 13:11
Tramvaj na I. P. Pavlova srazila dva chodce, oba na následky zranění zemřeli | Video: Aktu.cz |  00:43
Tramvaje od metra na I. P. Pavlova směrem ke Karlovu náměstí nejezdily déle než dvě hodiny, linky 6, 16 a 22 vedly odklonem.

Praha - Tramvaj dopoledne srazila v Ječné ulici u náměstí I.P.Pavlova v centru Prahy dva chodce. Oba zemřeli. Šlo o dva muže ve věku zhruba 60 let. Záchranáři je asi 45 minut resuscitovali. Sdělila to mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Tramvaje od metra na I. P. Pavlova směrem ke Karlovu náměstí nejezdily déle než dvě hodiny, linky 6, 16 a 22 vedly odklonem, uvedl dopravní podnik na Twitteru. Provoz aut po magistrále nebyl podle policie narušen.

"Záchranáři u obou mužů zajistili dýchací cesty, napojili na monitor, provedli veškeré život zachraňující úkony. Bohužel se přes veškerou jejich snahu ani jednoho muže zachránit nepodařilo," uvedla Poštová. První posádka byla na místě nehody za tři minuty po oznámení.

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana byl jeden člověk zaklíněn pod tramvají. Policie okolnosti nehody prošetřuje, k dispozici má i záznam z kamer. Oba chodci podle Hulana přecházeli po přechodu pro chodce, není ovšem známo, zda šli na červenou, nebo na zelenou.

Nehoda nezasáhla do Sokolské ulice, která je frekventovanou částí pražské magistrály a po které jedou auta z centra směrem na Nuselský most.

Tramvajové zastávky Štěpánská a Karlovo náměstí nebyly kvůli neprůjezdnosti místa dopravní nehody v provozu. Linka 22 a 16 byly vedeny obousměrně přes Botanickou zahradu, Otakarovu, náměstí Bratří Synků a Bruselskou na I.P.Pavlova. Linka 6 jezdila také přes Otakarovu, kde pak navázala na svou původní trasu. Mezi zastávkami Karlovo náměstí a Náměstí Míru jezdily náhradní autobusy X 22. Tramvajová trať byla zprovozněna ve 12:20, řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

autor: ČTK | 15. 5. 2018 10:41

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama