Tragédie na plese: Dealeři smrtící extáze jsou ve vazbě

Domácí ČTK Domácí, ČTK
25. 3. 2013 16:45
Mladíci měli u sebe drogu, která by mohla stát za smrtí dívky z maturitního plesu
Foto: Policie ČR

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 poslal do vazby všechny čtyři mladíky, kteří si v neděli vyslechli obvinění z distribuce drogy extáze s obsahem nezvykle velkého množství účinné látky. Uvedla to Česká televize.

Informaci potvrdila mluvčí soudu Marcela Pröllerová. Dodala, že mladí muži skončili v pražské pankrácké věznici.

Čtveřici mužů ve věku 19 až 22 let policie vyšetřuje v souvislosti se čtvrtečním zásahem na maturitním plese v Radiopaláci, kde zkolabovala a následně zemřela devatenáctiletá dívka. Je možné, že se předávkovala extází. Policie to zatím potvrzené nemá, zjistila ale, že v okolí dívky se tato nezvykle silná droga distribuovala.

Jeden z mladíků skončil podle Pröllerové ve věznici ze všech tří vazebních důvodů - kvůli možnému útěku, ovlivňování svědků i pokračování v trestné činnosti. U dalších obviněných se soud obává zejména toho, že budou působit na nevyslechnuté svědky.

Kriminalisté varují potenciální zákazníky před modrou tabletou extáze s vyobrazením delfína.

Detektivové mladíky zadrželi v sobotu a vyšetřovatel je následně obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a s jedy.

Policisté u nich navíc zajistili desítky tablet extáze, expertíza pak zvýšené množství nebezpečné látky prokázala.

"Koncentrace účinné látky v modrých tabletách s vyobrazením delfína překračuje obvyklou hodnotu, která by pak mohla po požití ohrozit uživatele na životě," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová. Obviněným podle ní u soudu hrozí až desetileté vězení.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V soutěži o miliardovou armádní zakázku na BVP zůstaly tři firmy

Předběžnou nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Německé konsorcium PSM s obrněncem Puma se rozhodlo soutěž opustit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy