TOP 09 na Praze 3 vypověděla koalici s ODS

ČTK Petr Jemelka ČTK, Petr Jemelka
11. 6. 2012 21:14
Podle TOP 09 Simeona Popova ODS na Praze 3 opakovaně porušovala koaliční smlouvu

Praha - V Praze 3 se rozpadla koalice TOP 09 a ODS.

Klub TOP 09 se v pondělí po večerním jednání rozhodl jednostranně rozvázat koaliční smlouvu.

ODS ji podle místopředsedy klubu TOP 09 Simeona Popova opakovaně a dlouhodobě porušovala.

TOP 09 podle něj hodlá o případné koaliční spolupráci otevřeně jednat se všemi stranami, včetně ODS. Vyjádření ODS zatím není k dispozici. 

V koalici i uvnitř TOP 09 panovaly dlouhodobé neshody, které eskalovaly na květnovém zasedání rady, na němž místostarosta Tomáš Kalousek (TOP 09) nečekaně inicioval hlasování o odvolání starostky.

Ruku pro návrh zvedl jeho spolustraník, radní Jan Srb a celá ODS. Pražský výbor TOP 09 oba rebely vyloučil ze strany. Spory se vedou hlavně kolem územního plánování a developerské výstavby.

Na žádost opozice se v úterý sejde mimořádné zastupitelstvo.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy