Hudeček: Kandidaturu mi nabídlo samo ANO, odmítl jsem

Domácí Domácí
13. 10. 2014 15:44
Končící primátor Prahy odmítl, že by se v Babišově hnutí ANO zajímal o kandidaturu.
Tomáš Hudeček.
Tomáš Hudeček. | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) odmítl, že by se v hnutí ANO  zajímal o kandidaturu. Hudeček naopak tvrdí, že jej strana oslovila sama. Informaci přinesl deník Echo24.cz. Andrej Babiš to řekl v pondělním rozhovoru pro DVTV.

Ke schůzce Babiše a Hudečka mělo údajně dojít na přelomu června a července, v době, kdy TOP 09 řešila v Praze spor mezi pražským šéfem Jiřím Vávrou a primátorem Tomášem Hudečkem.

"Paradoxně ještě před pár měsíci pan Hudeček chodil k nám a ptal se, že kdyby náhodou ho neudělali primátorem, tak jestli by nekandidoval u nás...Vedli jsme určitý čas takové konzultace. Já osobně jsem s ním neměl problém,“ řekl v DVTV předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Podle něj se s Hudečkem viděli třikrát, z toho dvakrát šlo o iniciativu pražského primátora. "Přišel se představit,“ řekl Babiš.

Oslovilo mě ANO

Hudeček však tvrdí, že to bylo hnutí ANO, které jej oslovilo, a nabídku nepřijal. "Zdvořile jsem to odmítl,“ vzkázal serveru Echo24.cz. Uvedl také, že hnutí oslovilo i další lidi, jako například Jana Kasla, Miroslava Bobka z pražské zoo či Tomáše Ctibora z IPR (Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy).

"Nervozita stoupá s tím, jak se jednání nejspíše nedaří, ale to je pochopitelné,“ dodal Hudeček.

Vládní koalice v Praze?

ANO vyhrálo volby na pražském magistrátu s celkovým počtem 22,08 procenta hlasů. Druhá skončila TOP 09 a třetí Trojkoalice. Vítězná strana s TOP 09 odmítá v hlavním městě vyjednávat o koalici.

Adriana Krnáčová (ANO) si už v průběhu posledního předvolebního týdne veřejně postěžovala, že ji Hudeček požádal o schůzku. Vzhledem k nadcházejícím volbám to odmítla a znění Hudečkovy SMS odcitovala médiím.

Hudeček označil zveřejnění textu zprávy za nenormální a spolupráci s ANO na magistrátu odmítl. Plány na koalici dvou nejsilnějších stran v Praze tak skončily ještě před volbami.

Možnou spolupráci ANO a TOP 09 později odmítl předseda Babiš i jednička pražské kandidátky ANO.

Krnáčová a její vyjednávací tým nyní jednají o budoucí spolupráci na magistrátu s ČSSD a Trojkoalicí, která sdružuje Stranu zelených, KDU-ČSL a STAN. Jednání by hnutí rádo ukončilo do konce týdne.

 

Právě se děje

Další zprávy