Syn exprimátora Béma se těžce zranil v pražské kašně

Domácí Domácí
20. 3. 2011 20:35
V noci s přáteli lezl po kašně na Uhelném trhu, padající socha mu zlomila obě ruce
Pavel Bém.
Pavel Bém. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Syn poslance a bývalého primátora Pavla Béma utrpěl v noci na sobotu těžké zranění, když se s přáteli veselil v historické kašně na staroměstském Uhelném trhu. Část sochy na kašně na něj spadla a zlomila mu obě ruce.

Že zraněným mužem je jeho dvacetiletý syn, potvrdil Bém na dotaz Blesku a televize Nova.

Incident se odehrál v sobotu kolem 04:00. "Skupinka mladíků se vracela z restaurace a na Uhelném trhu začala dovádět ve vypuštěné kašně. Přitom došlo k uvolnění části sochy, která jednomu z mužů způsobila těžké zranění obou horních končetin," sdělila k případu policejní mluvčí. O události byl podle ní vyrozuměn pražský magistrát, případem se zabývá i policie.

Bulvární deník Aha! s odvoláním na dobře informovaný zdroj napsal, že Bémův syn utrpěl otevřené zlomeniny. Pravou ruku mu prý možná budou muset amputovat.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Řidič kamionu, ve kterém britská policie našla těla Vietnamců, se přiznal k usmrcení

Maurice Robinson ze Severního Irska, který řídil kamion, v němž se v říjnu východně od Londýna našla těla 39 vietnamských migrantů, u soudu v britské metropoli přiznal vinu za neúmyslné zabití těchto lidí. Informovala o tom britská média. Už na podzim se 25letý Robinson přiznal k účasti na pašování lidí.

Kamion s mrtvými Vietnamci byl objeven 23. října ve městě Grays poblíž Londýna. V chladírenském kontejneru byla těla osmi žen a 31 mužů včetně dvou patnáctiletých chlapců.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Afghánistán propustil 100 vězňů z Tálibánu, jde o jednu z podmínek mírové dohody

Afghánská vláda ve středu propustila 100 vězněných příslušníků radikálního hnutí Tálibánu. Prohlásila, že jde o část 5000 vězňů, kteří mají být propuštěni na základě dohody, kterou v únoru podepsal Tálibán se Spojenými státy. Představitelé Tálibánu nicméně uvedli, že zatím neověřili, zda jde o vězně, kteří byli na seznamu předaném Washingtonu během jednání, napsala agentura AP.

Vzájemné předání vězňů představuje jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu, jejichž cílem je ukončit desítky let trvající ozbrojený konflikt v zemi. Afghánská vláda se na výměně vězňů s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy