reklama
 
 

Velké SUV je v Praze k ničemu, vzkazuje magistrát ve videu. Nevejde se do ulic a není z něj vidět

19. 5. 2017
Po Praze v SUV | Video: Portál Praha |  01:15
Magistrát zveřejnil video, v němž upozorňuje na to, že jezdit po Praze velkými auty typu SUV je nesmyslné. Video ukazuje, jak jsou tato pseudoterénní auta ve městě nepraktická - v úzkých ulicích není kde zaparkovat, navíc je z takového vozu horší výhled. Na sociálních sítích video rozpoutalo poměrně obsáhlou diskuzi, ve které se objevuje také mnoho kritických hlasů.

Praha - Řidič ve velkém SUV snaží poměrně dlouhou dobu najít parkovací místo v centru Prahy. Když ho konečně najde, zjistí, že se do mezery nevejde, a celé hledání začíná od znova. Za ním vyčkává malé auto, které do mezery bez obtíží zaparkuje. Celou dobu na něj přitom čeká přítelkyně, kterou marné vyhlížení přestane brzo bavit a jde místo toho na kávu s cyklistou.

Video s názvem Po Praze v SUV, které zveřejnil magistrátní projekt Čistou stopou Prahou, rozpoutalo debatu na internetu, ale i mimo něj. Jeho cílem bylo podle koordinátorky projektu Sylvy Švihelové donutit lidi přemýšlet nad dopravou ve městě. "Chtěli jsme rozpoutat diskuzi a ukázat lidem fakta vázající se k SUV. Hlavní zpráva bylo to, že když si budete kupovat auto, zamyslete se nad tím, jak velké auto potřebujete," uvedla Švihelová. 

"Nechceme nikomu nic nakazovat a nemyslíme si, že ten kdo má takové auto, je hloupý. Snažíme se to ukázat z druhé strany. Jsou to velká auta, mají větší emise a z některých typů těch aut je špatně vidět," řekla Švihelová, která odkazuje také k malému dítěti ve videu, jež nejde z okýnka SUV vidět. 

Negativní reakce tvůrci neřeší, jelikož podle nich často nejsou podstatné. "To, že někdo napíše, že chlap neumí zaparkovat, nemá s tou myšlenkou videa nic společného," dodala.

Projekt Čistou stopou Prahou spustil magistrát loni a snaží se pomocí kampaní a různých videí přimět lidi k ekologičtějšímu smýšlení. Pro dopravu po městě doporučuje kola, hromadnou dopravu či chůzi. V minulosti natočili například video, jak správně zamknout kolo, nebo poukazovali na to, že zbytečné emise při čekání v autě s nastartovaným motorem. 

autor: Jan Menšík | 19. 5. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama