Strženou trolej v Praze se podařilo opravit, tramvaje se vrací do Ječné ulice

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 9. 2018 14:59
V okolí Karlova náměstí a frekventované křižovatky I. P. Pavlova dnes od rána nejezdí tramvaje kvůli spadlé troleji, kterou kolem 08:00 strhnul nákladní automobil. Závadu se podařilo odstranit v 14:45. Závada zkomplikovala provoz deseti tramvajových linek, řada z nich jela oklikou přes Nusle, provoz byl ale nepravidelný. Cestující mohli v místě zastavení provozu využít náhradní autobusy X22, metro.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: archiv IPR
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dva mladíci nepřežili v Dobřichovicích pád z továrního komínu

V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel po převozu do nemocnice. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Jeden z mužů při pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Druhého muže transportoval vrtulník do pražské nemocnice, svému zranění ale později také podlehl," uvedla mluvčí.

Příčinu a okolnosti kriminalisté vyšetřují, k dokumentaci využili i dron. Co muži ve věku 25 a 27 let na komíně dělali, zatím není jasné. V případu byla nařízena soudní pitva.

před 2 hodinami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, bez proudu jsou stále tisíce domácností

Kvůli silnému větru evidovala dnes ráno společnost ČEZ Distribuce víc než 27 tisíc domácností bez elektřiny. Dopoledne se podařilo většinu poruch odstranit, okolo desáté hodiny dopoledne se tak počet míst bez proudu snížil na zhruba 8500 míst, z toho v Pardubickém kraji to bylo asi 4000, v Královéhradeckém 2700 a ve středních Čechách 900.

Na Vysočině je bez proudu dalších 1200 domácností, jimž poskytuje elektřinu společnost E.ON.

Nejčastější příčinnou poruch byl silný vítr lámající stromy a větve, které padaly do vedení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy