Střelec z Modřan už byl obviněn z pokusu o vraždu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
28. 6. 2011 19:07
Pokud ho soud uzná vinným, hrozí muži 10 až 18 let vězení
Střelec. Ilustrační záběr
Střelec. Ilustrační záběr | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Praha - Sedmadvacetiletý muž, který v pondělí večer pod vlivem alkoholu a drog měl střílet v pražských Modřanech a lehce zranit čtyři lidi, byl v úterý obviněn z pokusu o vraždu.

Na obviněného byl podán návrh na vzetí do vazby. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí muži deset až 18 let vězení.

V pondělí policie informovala, že po osmé hodině večerní přijal operátor tísňové linky oznámení o střelbě na Sofijském náměstí. Útočník tam postřelil čtyřiatřicetiletého muže do kolene a zmizel v přilehlých ulicích.

"Po necelé hodině se policistům podařilo pachatele zadržet poblíž meterologické stanice v Libuši," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. "Dalším šetřením vyšlo najevo, že v nedaleké Libušské ulici zranil muž ještě další dvě oběti, mladé ženy, které skončily s poraněním lehčího rázu na ošetření."

V noci se pak policistům přihlásila ještě další oběť. "Jde o čtyřiadvacetiletého muže, který se podle všeho při potyčce snažil pachatele odzbrojit a střelné poranění v oblasti hrudníku zjistil až posléze," řekla Zoulová.

Všichni čtyři zranění museli vyhledat lékařskou pomoc. V nemocnici zůstávají dva z nich, čeká je operace."V průběhu dalšího šetření bylo zjištěno, že zadržený muž byl v době střelby pod vlivem alkoholu a drog," podotkla Zoulová.

Podle tiskového mluvčího pražské policie Tomáše Hulana mladý útočník na své oběti střílel německou samonabíjecí pistolí Walther ráže 6,35.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Španělské fotbalistky vstoupily do stávky, podpořil je Griezmann

Španělské prvoligové fotbalistky vstoupily v sobotu do stávky. Dva zápasy musely být odloženy, poté co hráčky splnily svou hrozbu z října. Fotbalistky se snaží o vyjednání nové kolektivní smlouvy s kluby, podpořila je i hvězda Barcelony Antoine Griezmann.

Fotbalistky si stávku odhlasovaly drtivou většinou na shromáždění 23. října. Poté, co ani další jednání nevedla k zažehnání sporu, ohlásila hráčská asociace AFE, jež zastupuje muže i ženy, v sobotu začátek stávky. "Dnes říkáme my fotbalistky dost!" uvedla na videu asociace reprezentační brankářka Mariasun Quiňonesová se San Sebastianu.

Svým kolegyním poslal slova povzbuzení francouzský mistr světa Griezmann, jenž hraje ve Španělsku celou profesionální kariéru. "Kamarádky z ženského fotbalu, které stávkují za svá práva, mají mou plnou podporu. Hodně štěstí!" napsal na twitteru bývalý hráč San Sebastianu a Atlética Madrid, jenž od letoška působí v Barceloně.

Fotbalistky požadují po klubech zvýšení minimální roční mzdy z 16.000 eur (přes 400.000 korun) na 20.000 eur (přes 500.000 korun). Největším problémem byla nicméně dohoda ohledně platů při částečném úvazku - hráčky chtěly minimálně 75 procent z plného profesionálního úvazku (12.000 eur), kluby byly ochotny jednat maximálně o 50 procentech (8000 eur).

Ve španělské lize hraje 16 týmů, ale jen několik je plně profesionálních. K nejúspěšnějším klubům patří podobně jako mezi muži Barcelona a Atlético Madrid. Real Madrid bude mít svůj ženský tým od příští sezony.

Ženský fotbal zažívá ve Španělsku boom od roku 2015, kdy se národní tým poprvé představil na mistrovství světa. Do ženského fotbalu začali poté proudit sponzoři a výrazně se zvýšil mediální zájem. Na zápas žen Atlética proti Barceloně přišlo v minulé sezoně na stadion Wanda Metropolitano přes 60 tisíc diváků.

Další zprávy