Střelec z Modřan už byl obviněn z pokusu o vraždu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
28. 6. 2011 19:07
Pokud ho soud uzná vinným, hrozí muži 10 až 18 let vězení
Střelec. Ilustrační záběr
Střelec. Ilustrační záběr | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Praha - Sedmadvacetiletý muž, který v pondělí večer pod vlivem alkoholu a drog měl střílet v pražských Modřanech a lehce zranit čtyři lidi, byl v úterý obviněn z pokusu o vraždu.

Na obviněného byl podán návrh na vzetí do vazby. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí muži deset až 18 let vězení.

V pondělí policie informovala, že po osmé hodině večerní přijal operátor tísňové linky oznámení o střelbě na Sofijském náměstí. Útočník tam postřelil čtyřiatřicetiletého muže do kolene a zmizel v přilehlých ulicích.

"Po necelé hodině se policistům podařilo pachatele zadržet poblíž meterologické stanice v Libuši," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. "Dalším šetřením vyšlo najevo, že v nedaleké Libušské ulici zranil muž ještě další dvě oběti, mladé ženy, které skončily s poraněním lehčího rázu na ošetření."

V noci se pak policistům přihlásila ještě další oběť. "Jde o čtyřiadvacetiletého muže, který se podle všeho při potyčce snažil pachatele odzbrojit a střelné poranění v oblasti hrudníku zjistil až posléze," řekla Zoulová.

Všichni čtyři zranění museli vyhledat lékařskou pomoc. V nemocnici zůstávají dva z nich, čeká je operace."V průběhu dalšího šetření bylo zjištěno, že zadržený muž byl v době střelby pod vlivem alkoholu a drog," podotkla Zoulová.

Podle tiskového mluvčího pražské policie Tomáše Hulana mladý útočník na své oběti střílel německou samonabíjecí pistolí Walther ráže 6,35.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

před 35 minutami

Zeman nevyloučil, že za stále vyšetřovaným pádem vrtulníku s Tichou byli teroristé

Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela Tichá, nemusela být podle prezidenta Miloše Zemana nehoda. Nevyloučil útok islámských radikálů. Řekl to na úterním velitelském shromáždění české armády. Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. Zeman připomněl, že Tiché příští rok ve státní svátek 28. října udělí in memoriam medaili Za hrdinství. Tichá je první vojákyní české armády, která zemřela při plnění úkolů na zahraniční misi.

"Jsme součástí boje proti islámskému terorismu, který se nyní opět projevil, ať už ve Francii, nebo v Rakousku, a který samozřejmě ohrožuje i nás. Bude mi ctí 28. října příštího roku vyznamenat vojákyni, která padla v tomto boji. Mimochodem nejsem si zcela jist, zda to byla dopravní nehoda, protože na Sinajském poloostrově působí islámští radikálové a není vyloučeno, že ten vrtulník sestřelili. Doufám, že se to řádně vyšetří," řekl Zeman.

Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. "Každopádně na místě je vyšetřovací tým americké armády, který celou věc bude vyšetřovat. Nejsme schopni dneska předjímat," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy