Starostku Prahy 12 Rázkovou nahradí místostarosta z hnutí ANO, střídaní dohodli v koaliční smlouvě

ČTK ČTK
12. 10. 2016 18:36
V Praze 12 se v polovině volebního období vymění starosta. Od listopadu v této funkci nahradí Danielu Rázkovou ze Změny pro Prahu 12 nominant hnutí ANO. Rázková to potvrdila. Po vítězství v komunálních volbách v roce 2014 hnutí ANO uzavřelo koaliční smlouvu se Změnou a ČSSD. Její součástí byla i výměna starosty v polovině mandátu."V termínu listopadového zastupitelstva se po úspěšném dvouletém období vzdám funkce. Podle koaliční smlouvy se mám stát první zástupkyní budoucího starosty z hnutí ANO," uvedla starostka. V současné době podle ní koalice bilancuje a byla zahájena jednání o přerozdělení kompetencí. Místostarosty Prahy 12 jsou za ANO Robert Králíček a Michal Pinc.
Daniela Rázková
Daniela Rázková | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 45 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy