Starosta zaplatil ABL za nic, tvrdí opozice na Praze 11

Markéta Šrajbrová Markéta Šrajbrová
21. 7. 2011 16:41
TOP 09 společně s Hnutím za Prahu 11 podala trestní oznámení na neznámou osobu

Praha - Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS) bude muset vysvětlit dvě faktury za detektivní služby firmy ABL.

V úterý kvůli nim podaly opoziční strany TOP 09 a Hnutí za Prahu 11 trestní oznámení na neznámého pachatele.

Faktury na celkovou částku blížící se čtvrt milionu korun vystavila v říjnu 2008 ABL za služby, které měl ústně objednat starosta Mlejnský. Ten je také podle TOP 09 a HpP 11 hlavním podezřelým.

"Jelikož se zastupitelům MČ Prahy 11 ani členům kontrolního výboru Praha 11 nepodařilo získat důkazy o jakémkoliv hmotném či nehmotném plnění těchto faktur, domnívají se, že došlo k poškození Městské části Prahy 11 ze strany podezřelého a dodavatele služeb," stojí v prohlášení opozičních zastupitelů.

Zastupitelům se nelíbí ani zpracování faktur v účtárně městské části. U jedné z faktur podle nich neexistuje likvidační tiskopis ani jiný záznam.

"Stojím si za tím, že kdokoli bude tuto záležitost prošetřovat, neshledá žádné chyby," reagoval na podezření opozice starosta.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy