reklama
 
 

Starosta Prahy 6 podal trestní oznámení kvůli zamořené vodě

2. 6. 2015 12:24
Obyvatelé Prahy 6 byli kvůli znečištění několik dní bez pitné vody. Stovky lidí měly zažívací problémy.

Praha - Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) v úterý dopoledne podal trestní oznámení kvůli znečištěné vodě v Dejvicích a Bubenči. Oznámení míří na neznámého pachatele kvůli podezření z obecného ohrožení.

Do vodovodu v Praze 6 se dostaly bakterie, které lidem způsobily žaludeční a střevní potíže. Bez pitné vody bylo několik dní 32 tisíc lidí. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) slíbily postižené odškodnit.

Peněz se ale dočkají jen lidé, kteří předloží lékařskou zprávu či účtenku z lékárny za léky na průjmová onemocnění. Žádostí už firmě dorazilo přes 1300.

Starosta Kolář v pondělí řekl, že bude požadovat odškodné plošně pro všechny, lidé by podle něj také měli mít odpuštěno vodné a stočné alespoň na měsíc. Firma navrhla dva týdny.

"Radnice městské části Prahy 6 dál jedná se společností Pražské vodovody a kanalizace o možnosti plošného odškodnění," uvedla vedoucí tiskového odboru městské části Libuše Stoklásková.

Bez pitné vody byli obyvatelé Prahy 6 od neděle 25. května do čtvrtka 28. května. Náhradní zásobování zajišťovala PVK 60 cisternami. Praha 6 vozila pitnou vodu do škol a domů seniorů a poté ji začala zdarma rozdávat i obyvatelům.

Kontaminaci způsobila zřejmě odpadní voda, která pronikla do vodovodního řadu poškozeným slepým ramenem z roku 1925, které nebylo zaneseno v mapách, a vodohospodáři o něm proto nevěděli.

autor: ČTK | 2. 6. 2015 12:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama