Tři mladé dívky ubily k smrti dvaasedmdesátiletého muže. Soud s nimi začal za zavřenými dveřmi

ČTK ČTK
10. 2. 2016 15:28
Soud začal projednávat vraždu seniora, kterého v loňském roce podle obžaloby zavraždily tři dívky, přičemž dvě byly ještě nezletilé. Dívky dvaasedmdesátiletého muže údajně zavraždily zvlášť brutálním způsobem. Všechny tři obžalované jsou ve vazební věznici, k soudu je v poutech přivedly ženské dozorkyně z Vězeňské služby. Zletilé dívce hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest, její mladší kamarádky může soud poslat za mříže maximálně na deset let.
Jediná zletilá z trojice dívek, které ubily k smrti seniora.
Jediná zletilá z trojice dívek, které ubily k smrti seniora. | Foto: ČTK

Praha - Pražský městský soud začal ve středu za zavřenými dveřmi projednávat loňskou vraždu seniora v Letňanech, z níž obžaloba viní jednu zletilou a dvě mladistvé dívky. V soudní síni se vystřídalo několik svědků i znalci z oboru lékařství či psychologie. Zletilé dívce hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest, její mladší kamarádky může soud poslat za mříže maximálně na deset let.

Dívky, kterým bylo v té době 18, 17 a 16 let, na svou oběť údajně zaútočily loni 13. dubna. Dvaasedmdesátiletého muže prý v jeho bytě nejprve slovně napadly a poté strhly na zem. Údajně ho kopaly a potom tloukly různými věcmi, které v bytě našly - například dřevěným ramínkem nebo skleněnou mísou. Jedna z nich pak údajně muže bodala do hrudníku, zad a břicha nožem, který jí podala kamarádka. Následně oběť udusily polštářem.

Všechny tři obžalované jsou ve vazební věznici, k soudu je v poutech přivedly ženské dozorkyně z Vězeňské služby.

Obžalobu, podle níž se dívky vedle zvlášť surové vraždy dopustily i obecného ohrožení, protože se pokusily zapálit místo činu, přišla přednést státní zástupkyně Jana Murínová. Ta měla v minulosti na starosti mimo jiné i kauzu vraždy bezdomovce v pražském Bohdaleckém lese, jejímž organizátorem byl podle soudů čtrnáctiletý chlapec. Hoch tehdy za zapálení bezdomovcova příbytku potrestán nebyl, protože v době spáchání činu nebyl trestně odpovědný. Jeho šestnáctiletý komplic dostal 3,5 roku vězení.

Vedle Murínové k soudu dorazila zástupkyně odboru sociálně-právní ochrany dětí i někteří příbuzní dívek. Pro ostatní zájemce z řad veřejnosti zůstalo jednání uzavřené. Hlavního líčení s mladistvými se totiž podle zákona mohou za veřejnost zúčastnit pouze zákonní zástupci a příbuzní obžalovaných. Každý obžalovaný si navíc může přizvat dva důvěrníky. Publikování informací z hlavního líčení, které by mladistvého ztotožnily, zákon zakazuje.

Policie při pátrání po dívkách uvedla, že mladší z nich uprchly několik dní před vraždou z výchovného ústavu. Třetí z nich tam prý dříve také žila. Policisté nekomentovali, jak se dívky do bytu seniora údajně dostaly. Podle některých informací měla nejmladší z nich intimní vztah se synem oběti.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy