Sparťané se rvali s baníkovci, osm jich má podmínku

ČTK ČTK
1. 6. 2013 15:17
K potyčce došlo loni na Praze 10 před zápasem Sparty s Baníkem Ostrava
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Obvodní soud pro Prahu 10 potrestal osm fanoušků fotbalové Sparty, kteří se loni v říjnu v Praze 10 účastnili rvačky před zápasem s Baníkem Ostrava.

Soud jim všem bez veřejného jednání vyměřil za výtržnictví šestiměsíční podmíněné tresty se zkušební dobou rok a půl. Verdikt je nepravomocný, řekla místopředsedkyně soudu Blanka Bedřichová.

"Všem byla shodně uložena podmínka 6 měsíců na 18 měsíců zkušební doby s omezením účasti na organizovaných sportovních utkáních ve zkušební době," uvedla Bedřichová.

Podle ní zatím podal odpor proti trestnímu příkazu pouze jeden z nepravomocně odsouzených. Soud tak v jeho případě musí nařídit hlavní líčení.

Státní zastupitelství ale podalo obžalobu celkem na 16 fanoušků Sparty, kteří prý napadli příznivce ostravského klubu. U zbylých osmi obviněných soud nařídil hlavní líčení na 26. června.

Policie tehdy zadržela přes 60 lidí, obvinila následně zhruba tři desítky z nich. Oba tábory prý plánovaly před začátkem fotbalového utkání klubů rozsáhlou rvačku, kterou ale policisté překazili a tak nebyl nikdo vážněji zraněn.

Podle státní zástupkyně Ity Klabíkové policie obvinila kromě sparťanů i zhruba stejně početnou skupinu příznivců Baníku, u nichž bylo ale stíhání zastaveno a postoupeno úřadu městské části s podezřením na přestupek.

"U 16 lidí bylo jednání prokázáno videokamerami, výpověďmi svědků a poškozených, tak ti byli žalovaní. U ostatních, kteří byli ve skrumáži, to jasné nebylo, tak to bylo postoupeno jako přestupek," řekla žalobkyně.

 

Právě se děje

Další zprávy