Soud odmítl dovolání squaterů potrestaných za obsazení usedlosti Šatovka v Praze 6

ČTK ČTK
20. 8. 2019 14:11
Nejvyšší soud odmítl dovolání squaterů potrestaných za obsazení usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí v Praze. Mimořádný opravný prostředek využili dva z devíti lidí, kterým pražské soudy uložily 50 hodin obecně prospěšných prací. Nejvyšší soud rozhodoval neveřejně, výsledek zaznamenal v databázi InfoSoud. Plné odůvodnění zatím není na webu soudu k dispozici. "Chceme, aby si uvědomili tu hranici. Kdyby vylezli na barák a vyvěsili tam transparent, nebyli by odsouzeni. Kdyby uposlechli výzvy vlastníka, nebyli by odsouzeni," uvedl loni předseda odvolacího senátu Městského soudu v Praze Luboš Vlasák.
Usedlost Šatovka.
Usedlost Šatovka. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 41 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy