Šlo o nepromyšlenou a přehnanou akci, ANO by se tak chovat nemělo, řekla primátorka Krnáčová

Radek Nohl Radek Nohl
23. 10. 2015 22:15
Pražská primátorka Adriana Krnáčová kritizuje část zastupitelů za hnutí ANO. Nelíbí se jí, že se nechali zatáhnout do politických hrátek části koalice a opozice a podíleli se na odvolání jejího bývalého náměstka Matěje Stropnického. V rozhovoru pro deník Aktuálně.cz řekla, že s tím, aby Stropnický v radě Prahy skončil, nesouhlasila. V rozkolu v hnutí ANO ale podle Krnáčové nedošlo.
Pražská primátorka Adriana Krnáčová.
Pražská primátorka Adriana Krnáčová. | Foto: Lukáš Bíba

Proč podle vás došlo k odvolání čtyř radních?

Adriana Krnáčová: Myslím, že to z části byla řízená akce a z části živelná odveta, kterou šlo ale očekávat. S odvoláním náměstka Stropnického jsem nesouhlasila, protože se domnívám, že tímto způsobem by se hnutí ANO nemělo na veřejnosti profilovat a nechat se zatahovat do politických hrátek části koalice a opozice.

Byla situace už nevyhnutelná?

Nevím, jestli byla nevyhnutelná. Podle mě šlo spíš o přehnanou a nepromyšlenou akci.

Došlo k rozkolu v hnutí ANO?

K rozkolu nedošlo. Nicméně část klubu se zachovala nestandardně, když podpořila odvolání Stropnického a to přes veškerá ujištění, že se na případném odvolání podílet nebudeme.

 Je nyní klub ANO rozdělen na dvě skupiny?

To si nemyslím. Podle mě je klub stále jednotný.

Co bude nyní následovat?

Následovat budou jednání s koaličními partnery.

Bude ANO jednat o nové koalici nebo může pokračovat současná koalice?

Nebude, vždyť nebyla vypovězena koaliční spolupráce. Spíš budu hledat takové řešení, které přispěje ke zklidnění situace, protože nechci, aby se politické neshody projevovaly na fungování města.

Spravedlnost existuje. Praha zničí každou stranu a každého politika, který v ní vládne, tvrdí o současném dění na pražské radnici komentátor Jindřich Šídlo. | Video: Jindřich Šídlo
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy