Šlo o nepromyšlenou a přehnanou akci, ANO by se tak chovat nemělo, řekla primátorka Krnáčová

Radek Nohl Radek Nohl
23. 10. 2015 22:15
Pražská primátorka Adriana Krnáčová kritizuje část zastupitelů za hnutí ANO. Nelíbí se jí, že se nechali zatáhnout do politických hrátek části koalice a opozice a podíleli se na odvolání jejího bývalého náměstka Matěje Stropnického. V rozhovoru pro deník Aktuálně.cz řekla, že s tím, aby Stropnický v radě Prahy skončil, nesouhlasila. V rozkolu v hnutí ANO ale podle Krnáčové nedošlo.
Pražská primátorka Adriana Krnáčová.
Pražská primátorka Adriana Krnáčová. | Foto: Lukáš Bíba

Proč podle vás došlo k odvolání čtyř radních?

Adriana Krnáčová: Myslím, že to z části byla řízená akce a z části živelná odveta, kterou šlo ale očekávat. S odvoláním náměstka Stropnického jsem nesouhlasila, protože se domnívám, že tímto způsobem by se hnutí ANO nemělo na veřejnosti profilovat a nechat se zatahovat do politických hrátek části koalice a opozice.

Byla situace už nevyhnutelná?

Nevím, jestli byla nevyhnutelná. Podle mě šlo spíš o přehnanou a nepromyšlenou akci.

Došlo k rozkolu v hnutí ANO?

K rozkolu nedošlo. Nicméně část klubu se zachovala nestandardně, když podpořila odvolání Stropnického a to přes veškerá ujištění, že se na případném odvolání podílet nebudeme.

 Je nyní klub ANO rozdělen na dvě skupiny?

To si nemyslím. Podle mě je klub stále jednotný.

Co bude nyní následovat?

Následovat budou jednání s koaličními partnery.

Bude ANO jednat o nové koalici nebo může pokračovat současná koalice?

Nebude, vždyť nebyla vypovězena koaliční spolupráce. Spíš budu hledat takové řešení, které přispěje ke zklidnění situace, protože nechci, aby se politické neshody projevovaly na fungování města.

Spravedlnost existuje. Praha zničí každou stranu a každého politika, který v ní vládne, tvrdí o současném dění na pražské radnici komentátor Jindřich Šídlo. | Video: Jindřich Šídlo
 

Právě se děje

Další zprávy