Školu zasáhlo zmizení Aničky, nabízí pomoc psychologa

Domácí Domácí
15. 10. 2010 14:34
Vedení školy Na Šutce také žáky varovalo, aby se vyhnuli místům, kde se Anička ztratila
Ředitel ZŠ Šutka Zbyněk Drozda slavnostně pasuje nové žáky. Rodiče přihlížejí.
Ředitel ZŠ Šutka Zbyněk Drozda slavnostně pasuje nové žáky. Rodiče přihlížejí. | Foto: ZŠ Šutka

Praha - Základní škola Na Šutce, kterou navštěvovala pohřešovaná Anička Janatková, nabízí žákům, rodičům a pedagogům odbornou psychologickou pomoc.

Děti se mohou obrátit buď na linku bezpečí (tel.: 116111), která je určena nezletilým v jakékoli obtížné životní situaci. Tato linka je bezplatná, lze na ni volat z mobilu i pevné linky 24 hodin denně.

Dospělým jsou připraveni pomoci pracovníci centra pro lidi, kteří se ocitli v tíživé životní situaci (RIAPS - tel.: 222 580 697). Na číslo lze volat kdykoliv, hovor je zpoplatněn jako běžné hovory.

Maminkám a tatínkům je rovněž určena rodičovská linka (840 111 234) pro pomoc v obtížné životní situaci, která se týká jejich dětí. Funguje vždy odpoledne (po, st, pá 13 - 16 hod, út, čt 16 - 19 h). Odborníci jim zde mohou poradit, jak o události s dětmi mluvit, co dělat, jak předejít závažnějším psychickým obtížím.

Rizikové oblasti se radši vyhněte

Kromě nabídky psychologické pomoci nabádá vedení školy své žáky ke zvýšené opatrnosti.

"Ve čtvrtek ráno byl o celé situaci informován pedagogický sbor s tím, aby děti uklidnil a současně znovu upozornil na možná nebezpečí, která mohou děti po cestě domů potkat. Zejména před místem, které kriminalisté označili za nebezpečné," píše vedení školy na webu.

Na těchto místech se totiž zdržují bezdomovci a drogově závislí, kteří mohou pro děti představovat potenciální nebezpečí, upozornila mluvčí pražských policistů Alena Zoulová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nejméně tři zranění po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se v úterý odpálil sebevražedný útočník. Podle vládních představitelů jsou na místě nejméně tři zranění. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentátník se podle ministerstva vnitra odpálil v prostoru mešity, kde se věřící omývají před tím, než vstoupí do hlavní části komplexu. Na místo byly vyslány policejní jednotky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy