Šéf strážníků Kotrouš zatčený za korupci je ve vazbě

ČTK ČTK
27. 11. 2011 15:20
Policie Kotrouše v pátek zadržela kvůli podezření z přijetí úplatku
Foto: Reuters

Praha - Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 9 poslala do vazby šéfa pražských strážníků Vladimíra Kotrouše. Potvrdila to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Státní zástupce o vazbu požádal kvůli obavě, že by Kotrouš mohl ovlivňovat svědky a mařit vyšetřování.

Ředitel pražské městské policie byl obviněn v souvislosti s korupčním jednáním, které se týkalo poskytování služeb městské policii. Policie jej zatkla v pátek odpoledne, podle médií i s úplatkem.

"Soudkyně vyhověla našemu návrhu na vzetí do vazby," řekl Zenková. Zda si Kotrouš proti rozhodnutí podal stížnost, nechtěla komentovat. Pokud by tak učinil, stížností by se zabýval městský soud.

Zadržen s penězi

Kotroušův případ údajně několik měsíců vyšetřoval Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

Podle Lidových novin byl Kotrouš byl v pátek odpoledne zadržen ve svém autě i s penězi z úplatku, který dostal za "určitou službu". Televize Nova v sobotu uvedla, že policie peníze předem označila.

Policie kvůli zadržení šéfa pražských strážníků prohledala ředitelství městské policie v Korunní ulici na Vinohradech i Kotroušův byt.

Městské policii Kotrouš velí od roku 2002, pracuje u ní však ještě o deset let déle. Absolvoval policejní akademii, deset let byl ředitelem obvodu Praha 6, pak krátce náměstkem ředitele strážníků.

 

Právě se děje

Další zprávy