S Kaslem jdou do voleb i exministr Klener a expert Moos

ČTK ČTK
31. 7. 2014 13:19
Bývalý primátor po odchodu z ANO založil vlastní hnutí 65 demokratů Jana Kasla.
Exprimátor Jan Kasl.
Exprimátor Jan Kasl. | Foto: DVTV

Praha - Pod hlavičkou hnutí s názvem 65 demokratů Jana Kasla bude v pražských komunálních volbách usilovat o přízeň voličů dopravní expert Petr Moos, bývalý šéf Státního fondu životního prostředí Petr Štěpánek, někdejší ministr zdravotnictví Pavel Klener a pedagožka Arjana Shameti.

Kandidovat budou i regionální politici, mimo jiné někdejší opoziční zastupitel Jiří Witzany. Lídr kandidátky, bývalý primátor Jan Kasl, který po neúspěšné spolupráci s hnutím ANO vytvořil vlastní sdružení, tým představil novinářům. Pořadí lidí na kandidátce nesdělil.

Hnutí investuje do předvolební kampaně kolem šesti milionů. Peníze podle Kasla dali sami členové a sponzoři. Konkrétnější informace neuvedl s tím, že budou zveřejněny na webu.

"Rozhodli jsme se jen nenadávat nad neschopností radnice či být jen nezúčastněnými odborníky," uvedl Kasl. "Navrhli jsme program 65 konkrétních kroků, jak zajistit výrazně lepší život v Praze," doplnil.

Lákat chce na fungující a bezpečné město a transparentní radnici, slibuje jednotný parkovací systém, zákaz vjezdu kamionů do města a vyřešení problému záchranné služby s předáváním pacientů do nemocnic. Kasl po nedávném rozchodu s ANO nejprve oznámil, že do podzimních voleb nepůjde. Nakonec ale představil vlastní hnutí.

Podzimní volby se budou konat na začátku října. Kromě zavedených stran, jako jsou TOP 09, ČSSD, ODS, ANO a KSČM, jde do voleb v Praze trojkoalice SZ, KDU-ČSL a STAN, Česká pirátská strana, Úsvit přímé demokracie a nově vzniklé Hnutí pro Prahu starosty Kolodějí Zbyňka Passera.

 

Právě se děje

před 45 minutami

České dráhy v pandemii přepravily meziročně o 64 milionů méně cestujících

České dráhy (ČD) v loňském roce přepravily 117,7 milionu cestujících, což je meziročně o 64 milionů méně. Důvodem poklesu byla koronavirová krize, která oslabila dálkovou i regionální dopravu. Dráhy kvůli tomu loni ztratily na tržbách více než čtyři miliardy korun. Letos navíc situace zatím pokračuje, oznámila v úterý společnost. V předchozích letech zájem o cestování vlaky pravidelně stoupal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy