S ANO do koalice nepůjdeme, vzepřela se na vyjednávání v Praze ODS

ČTK ČTK
15. 3. 2016 20:36
Pražská ODS odstoupila od vyjednávání o pražské koalice s ANO, ČSSD a Trojkoalicí (SZ, KDU-ČSL a STAN). Jednání o možné koalici v úterý odmítl zastupitelský klub ODS, sdělil předseda strany a zastupitel Filip Humplík. ODS s ANO, ČSSD a Trojkoalicí společně jednali o možné koalici, která by měla v 65 členném zastupitelstvu 41 hlasů. Nyní vládne Praze nekompletní sedmičlenná rada složená z ANO, ČSSD a Trojkoalice, rada má mít 11 členů.
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO).
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - ODS o koalici v Praze nebude vyjednávat s hnutím ANO. Z jednání s ANO, ČSSD a Trojkoalicí (SZ, KDU-ČSL a STAN) zastupitelský klub ODS odstoupil.

"Klub zastupitelů ODS hlavního města Prahy se nebude podílet na koalici s hnutím ANO," uvedl předseda strany a zastupitel Filip Humplík. Rozhodnutí klubu podpořil osmičlenný zastupitelský klub jednomyslně a zastupitele podle Humplíka podpořila také regionální rada ODS.

Podle ODS jednání, která s ANO, ČSSD a Trojkoalicí absolvovala, prý jen ukazují na to, v jak hlubokých problémech se vedení města nachází. "Zodpovědnost za paralýzu a nefunkčnost Prahy nesou pouze tyto strany. ODS nebude asistovat u žádných personálních otázek, které se týkají současné vládnoucí koalice," uvedl Humplík.

Případná koalice ANO, ČSSD, Trojkoalice a ODS by měla v 65členném zastupitelstvu většinu 41 hlasů. Po volbách v roce 2014 vznikla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, která měla většinu 33 hlasů a rozpadla se loni v říjnu. Od té doby se politické strany nejsou schopny domluvit na nové koalici.

 

Právě se děje

Další zprávy