Rychlík u Klánovic usmrtil člověka, vlaky stály. Po hodině byl provoz obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 3. 2018 18:08
Po necelé hodině byl obnoven provoz po dvou ze tří traťových kolejí, vlaky ale nabíraly zpoždění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Nedaleko železniční stanice Praha-Klánovice dnes odpoledne srazil a usmrtil rychlík člověka, který se pohyboval v kolejišti. Kvůli nehodě nejezdily vlaky na železničním koridoru do Kolína v úseku mezi Prahou-Běchovicemi a Úvaly. Po necelé hodině byl obnoven provoz po dvou ze tří traťových kolejí, vlaky ale nabíraly zpoždění.

"V 16:40 mezi Úvaly a Běchovicemi srazil rychlík jedoucí z Hradce Králové do Prahy osobu, která se pohybovala v prostoru veřejnosti nepřístupném. Při srážce byla osoba usmrcena," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. "Sražený člověk utrpěl zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel. Na místo pojede koroner," řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Hasiči na Twitteru uvedli, že evakuovali asi 150 osob z vlaku. Na místě zasahovali pražští hasiči i hasiči Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

Nehoda zcela zastavila železniční provoz mezi pražskými Běchovicemi a Úvaly. Vlaky od Prahy musely zastavit ve stanici Běchovice, vlaky jedoucí od Kolína zase v Úvalech. Autobusová linka číslo 250 byla prodloužena z Rohožníku do Úval.

V 17:20 se vlaky rozjely, cestující ale museli počítat až s půlhodinovým zpožděním. Některé vlaky jezdily odklonem přes Lysou nad Labem, osobní vlaky po částečném obnovení provozu zastávkou Klánovice jen projížděly.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Moderní pětiboj by mohl na OH v Paříži trvat jen 90 minut

Na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 by mohla soutěž v moderním pětiboji trvat pouhých 90 minut. Výkonná rada mezinárodní unie UIPM schválila návrh nového formátu tradičního olympijského sportu, jenž by měl být dynamičtější a atraktivnější pro fanoušky i televizní přenosy. V současnosti trvá závod prakticky celý den a bojuje o udržení v programu her.

Nový formát počítá s vylučovacím systémem, který pomůže výrazně zkrátit dobu soutěže. Dvacet minut je vyhrazeno na parkur, 15 minut na šerm, 10 minut na plavání a 15 na závěrečnou kombinaci přespolního běhu se střelbou. Mezi disciplínami mají být desetiminutové přestávky.

Moderní pětibojaři nový systém předloží Mezinárodnímu olympijskému výboru. Jeho výkonná rada bude 7. prosince rozhodovat o soutěžním programu OH 2024, v němž se chce moderní pětiboj udržet. UIPM také chce vedle závodů mužů a žen zařadit do programu třetí medailovou disciplínu, smíšenou štafetu.

Moderní pětiboj je jediným sportem, jenž byl vytvořen přímo pro olympijské hry. Jeho velkým propagátorem byl zakladatel moderního olympijského hnutí Pierre de Coubertin a poprvé se v něm bojovalo o cenné kovy v roce 1912 ve Stockholmu.

"Moderní pětiboj byl původně pětidenní soutěží. V Atlantě 1996 byl zhuštěn do jednoho dne a v Londýně 2012 jsme zkombinovali laserovou střelbu s během, abychom připravili ještě dramatičtější vyvrcholení. V Tokiu v roce 2021 budeme mít všech pět disciplín na jednom stadionu a nyní po dvou letech detailního zkoumání a diskuzí představujeme něco mimořádného: moderní pětiboj trvající 90 minut," uvedl prezident UIPM Klaus Schormann.

Testovací soutěže v novém formátu se konaly v září v Budapešti a Káhiře a podle federace měly u sportovců pozitivní ohlas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy