Rychlík u Klánovic usmrtil člověka, vlaky stály. Po hodině byl provoz obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 3. 2018 18:08
Po necelé hodině byl obnoven provoz po dvou ze tří traťových kolejí, vlaky ale nabíraly zpoždění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Nedaleko železniční stanice Praha-Klánovice dnes odpoledne srazil a usmrtil rychlík člověka, který se pohyboval v kolejišti. Kvůli nehodě nejezdily vlaky na železničním koridoru do Kolína v úseku mezi Prahou-Běchovicemi a Úvaly. Po necelé hodině byl obnoven provoz po dvou ze tří traťových kolejí, vlaky ale nabíraly zpoždění.

"V 16:40 mezi Úvaly a Běchovicemi srazil rychlík jedoucí z Hradce Králové do Prahy osobu, která se pohybovala v prostoru veřejnosti nepřístupném. Při srážce byla osoba usmrcena," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. "Sražený člověk utrpěl zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel. Na místo pojede koroner," řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Hasiči na Twitteru uvedli, že evakuovali asi 150 osob z vlaku. Na místě zasahovali pražští hasiči i hasiči Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

Nehoda zcela zastavila železniční provoz mezi pražskými Běchovicemi a Úvaly. Vlaky od Prahy musely zastavit ve stanici Běchovice, vlaky jedoucí od Kolína zase v Úvalech. Autobusová linka číslo 250 byla prodloužena z Rohožníku do Úval.

V 17:20 se vlaky rozjely, cestující ale museli počítat až s půlhodinovým zpožděním. Některé vlaky jezdily odklonem přes Lysou nad Labem, osobní vlaky po částečném obnovení provozu zastávkou Klánovice jen projížděly.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy