Řidič v Praze nezvládl skútr. Výlohou vjel do obchodu

ČTK ČTK
17. 4. 2012 15:15
Podlaha prodejny na Národní třídě je poseta střepy. Na místo vyjeli dopravní policisté
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Praha - Prosklenou výlohou přímo do obchodu vjel v úterý dopoledne v Praze na Národní třídě řidič skútru.

Příčinu nehody vyšetřují policisté, sdělil mluvčí policie Tomáš Hulan. Mluvčí nevěděl, zda byl při nehodě někdo zraněn.

"Podlaha prodejny je poseta střepy. Na místo okamžitě vyjeli dopravní policisté," dodal.

Na Národní třídě měli v tutéž dobu práci také zdravotníci, kteří odtud vezli do nemocnice asi třicetiletého opilého muže se zraněním hlavy.

Podle mluvčí záchranné služby Jiřiny Ernestové není zřejmé, zda spolu případy souvisejí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nejméně tři zranění po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se v úterý odpálil sebevražedný útočník. Podle vládních představitelů jsou na místě nejméně tři zranění. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentátník se podle ministerstva vnitra odpálil v prostoru mešity, kde se věřící omývají před tím, než vstoupí do hlavní části komplexu. Na místo byly vyslány policejní jednotky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy