Řidič tramvaje vyzval cestujícího k nasazení roušky, ten na něj vytáhl nůž

ČTK ČTK
19. 3. 2020 15:30
Muže, který ve středu ohrožoval nožem cestující v tramvaji na Rašínově nábřeží v Praze, vyzval předtím řidič tramvaje, aby si zakryl ústa a nos. Muž po přivolání policejní hlídky ohrožoval i policisty, kteří při zákroku proti němu museli použít zbraň, střelili ho do nohy. Zraněný muž následně skončil v nemocnici, kde ještě zaútočil na zdravotní sestru a kopnul ji do podbřišku.
Postřelený muž na Rašínově nábřeží
Postřelený muž na Rašínově nábřeží | Foto: Policie ČR

"Prověřováním případu kriminalisté zjistili, že vše začalo upozorněním ze strany řidiče tramvaje, aby si muž zakryl ústa a nos, protože to nařizuje rozhodnutí magistrátu. Na toto sdělení podezřelý reagoval tak, že vytáhl téměř třiceticentimetrový nůž a začal řidiče ohrožovat," uvedla mluvčí Lucie Drábková.

Událost se stala ve středu krátce před 17:00, policie přijala oznámení o ohrožování cestujících v tramvaji číslo 17 na linku 158. Podle mluvčí hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, ale on začal být ještě agresivnější, proti hlídce se s nožem v ruce rozeběhl. Policisté tak využili svého oprávnění a muže postřelili do stehna. Cestujícím, kteří byli události přítomni, se nic nestalo.

Pražští kriminalisté věc prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování, trestného činu výtržnictví a trestného činu násilí proti úřední osobě, za což muži hrozí vězení až na čtyři roky.

 

Právě se děje

Další zprávy