"Myslel jsem, že to stihnu." Řidič autobusu prohrál "závod" s tramvají, ta vykolejila

"Myslel jsem, že to stihnu." Řidič autobusu prohrál "závod" s tramvají, ta vykolejila
Rozbité okno v přední části autobusu
Rozbité okno v přední části autobusu
Několik cestujících v autobusu se pořezalo o úlomky skla
Nehoda se stala v Radlické ulici u vjezdu do tunelu Mrázovka
Foto: Mirko Kašpar
mka mka
Aktualizováno 18. 8. 2020 15:07
Na pražském Smíchově se v 8:45 srazil autobus s tramvají. Řidič autobusu nedal přednost při najíždění na koleje, po kterých přijížděla tramvaj. Ta do vozu narazila a vykolejila. Několik lidí se pořezalo o rozbitá skla. Odklízení následků nehody i probíhající uzavírky v okolí pak několik hodin komplikovaly dopravu.

"Omlouvám se, myslel jsem si, že to stihnu. Je to moje chyba," řekl řidič autobusu po nehodě a ihned zjišťoval, zda nejsou cestující zranění. Několik lidí se pořezalo o střepy z rozbitých oken, jinak se nehoda obešla bez zranění.

Redaktor Aktuálně.cz, který byl přímým účastníkem nehody, popsal, jak se kloubový autobus linky X12 jedoucí po Radlické ulici směrem k Andělu snažil zrychlit a zařadit se na koleje před souběžně jedoucí tramvaj linky číslo 7. Tramvaj však po výjezdu ze zastávky Křížová zrychlovala také - a vzápětí narazila do levého boku autobusu.

Čelo tramvaje nejprve zasáhlo prostor za řidičem. Následně tramvaj vykolejila a konec prvního článku tramvaje pak narazil ještě do zadní části autobusu a motoru. Náraz odmrštil tramvaj až do vozovky v protisměru, kde v tu chvíli jen náhodou nikdo nejel. Během ranní špičky je přitom Radlická ulice obvykle plná aut. 

Havarovaný autobus se podařilo odstranit kolem 11. hodiny, nakolejení tramvaje a její odtažení zabralo několik hodin. Odklízení následků nehody celé dopoledne komplikovalo dopravu na Smíchově, kde je situace už tak kritická kvůli uzavření Nádražní ulice a rozsáhlé výluce tramvají mezi Smíchovským nádražím a Hlubočepy. Od uplynulého víkendu byla navíc uzavírka rozšířena až k terminálu Na Knížecí.

Linka 7 několik hodin ve směru od centra končila už Na Knížecí, odkud se vracela se zpět. Mezi Andělem a Radlickou jezdila náhradní autobusová doprava X7. Provoz se podařilo obnovit krátce po 13. hodině.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Muž odpovědný za havárii v děčínské chemičce dostal tříletý podmíněný trest

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně, kde před třemi lety unikl fenol a dva lidé zemřeli. Rozsudek není pravomocný, zmocněnec poškozené strany si ponechal lhůtu na odvolání.

Při havárii 26. dubna 2018 zemřel jeden člověk, další následkům zranění podlehl o necelý měsíc později. Státní zástupce muže obžaloval z obecného ohrožení z nedbalosti. Podle znalců šlo o důsledek nevhodného způsobu připojování přečerpávací hadice. Zdravotníci při havárii ošetřili 14 lidí.

Policie nejprve obvinila tři pracovníky společnosti, v níž jedovatá leptavá chemikálie unikla. Jedním z nich byl pracovník, který podle kriminalistů zahájil čerpání fenolu v rozporu s předpisy a měl zvolit jinou metodu při čerpání. Právě ten jako jediný stanul před soudem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy