"Myslel jsem, že to stihnu." Řidič autobusu prohrál "závod" s tramvají, ta vykolejila

"Myslel jsem, že to stihnu." Řidič autobusu prohrál "závod" s tramvají, ta vykolejila
Rozbité okno v přední části autobusu
Rozbité okno v přední části autobusu
Několik cestujících v autobusu se pořezalo o úlomky skla
Nehoda se stala v Radlické ulici u vjezdu do tunelu Mrázovka
Foto: Mirko Kašpar
mka mka
Aktualizováno 18. 8. 2020 15:07
Na pražském Smíchově se v 8:45 srazil autobus s tramvají. Řidič autobusu nedal přednost při najíždění na koleje, po kterých přijížděla tramvaj. Ta do vozu narazila a vykolejila. Několik lidí se pořezalo o rozbitá skla. Odklízení následků nehody i probíhající uzavírky v okolí pak několik hodin komplikovaly dopravu.

"Omlouvám se, myslel jsem si, že to stihnu. Je to moje chyba," řekl řidič autobusu po nehodě a ihned zjišťoval, zda nejsou cestující zranění. Několik lidí se pořezalo o střepy z rozbitých oken, jinak se nehoda obešla bez zranění.

Redaktor Aktuálně.cz, který byl přímým účastníkem nehody, popsal, jak se kloubový autobus linky X12 jedoucí po Radlické ulici směrem k Andělu snažil zrychlit a zařadit se na koleje před souběžně jedoucí tramvaj linky číslo 7. Tramvaj však po výjezdu ze zastávky Křížová zrychlovala také - a vzápětí narazila do levého boku autobusu.

Čelo tramvaje nejprve zasáhlo prostor za řidičem. Následně tramvaj vykolejila a konec prvního článku tramvaje pak narazil ještě do zadní části autobusu a motoru. Náraz odmrštil tramvaj až do vozovky v protisměru, kde v tu chvíli jen náhodou nikdo nejel. Během ranní špičky je přitom Radlická ulice obvykle plná aut. 

Havarovaný autobus se podařilo odstranit kolem 11. hodiny, nakolejení tramvaje a její odtažení zabralo několik hodin. Odklízení následků nehody celé dopoledne komplikovalo dopravu na Smíchově, kde je situace už tak kritická kvůli uzavření Nádražní ulice a rozsáhlé výluce tramvají mezi Smíchovským nádražím a Hlubočepy. Od uplynulého víkendu byla navíc uzavírka rozšířena až k terminálu Na Knížecí.

Linka 7 několik hodin ve směru od centra končila už Na Knížecí, odkud se vracela se zpět. Mezi Andělem a Radlickou jezdila náhradní autobusová doprava X7. Provoz se podařilo obnovit krátce po 13. hodině.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy