"Myslel jsem, že to stihnu." Řidič autobusu prohrál "závod" s tramvají, ta vykolejila

"Myslel jsem, že to stihnu." Řidič autobusu prohrál "závod" s tramvají, ta vykolejila
Rozbité okno v přední části autobusu
Rozbité okno v přední části autobusu
Několik cestujících v autobusu se pořezalo o úlomky skla
Nehoda se stala v Radlické ulici u vjezdu do tunelu Mrázovka
Foto: Mirko Kašpar
mka mka
Aktualizováno 18. 8. 2020 15:07
Na pražském Smíchově se v 8:45 srazil autobus s tramvají. Řidič autobusu nedal přednost při najíždění na koleje, po kterých přijížděla tramvaj. Ta do vozu narazila a vykolejila. Několik lidí se pořezalo o rozbitá skla. Odklízení následků nehody i probíhající uzavírky v okolí pak několik hodin komplikovaly dopravu.

"Omlouvám se, myslel jsem si, že to stihnu. Je to moje chyba," řekl řidič autobusu po nehodě a ihned zjišťoval, zda nejsou cestující zranění. Několik lidí se pořezalo o střepy z rozbitých oken, jinak se nehoda obešla bez zranění.

Redaktor Aktuálně.cz, který byl přímým účastníkem nehody, popsal, jak se kloubový autobus linky X12 jedoucí po Radlické ulici směrem k Andělu snažil zrychlit a zařadit se na koleje před souběžně jedoucí tramvaj linky číslo 7. Tramvaj však po výjezdu ze zastávky Křížová zrychlovala také - a vzápětí narazila do levého boku autobusu.

Čelo tramvaje nejprve zasáhlo prostor za řidičem. Následně tramvaj vykolejila a konec prvního článku tramvaje pak narazil ještě do zadní části autobusu a motoru. Náraz odmrštil tramvaj až do vozovky v protisměru, kde v tu chvíli jen náhodou nikdo nejel. Během ranní špičky je přitom Radlická ulice obvykle plná aut. 

Havarovaný autobus se podařilo odstranit kolem 11. hodiny, nakolejení tramvaje a její odtažení zabralo několik hodin. Odklízení následků nehody celé dopoledne komplikovalo dopravu na Smíchově, kde je situace už tak kritická kvůli uzavření Nádražní ulice a rozsáhlé výluce tramvají mezi Smíchovským nádražím a Hlubočepy. Od uplynulého víkendu byla navíc uzavírka rozšířena až k terminálu Na Knížecí.

Linka 7 několik hodin ve směru od centra končila už Na Knížecí, odkud se vracela se zpět. Mezi Andělem a Radlickou jezdila náhradní autobusová doprava X7. Provoz se podařilo obnovit krátce po 13. hodině.

 

Právě se děje

před 5 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy