Dáváte málo pokut, napsal nadřízený pražským strážníkům. Kontrolujte cyklisty na chodníku, vyzval je

Domácí Domácí
Aktualizováno 27. 7. 2017 21:39
Ředitel městské policie na Praze 1 Miroslav Stejskal napsal svým podřízeným dopis, ve kterém se podivuje nad meziročním poklesem udělených pokut a počtem přestupků, které jeho strážníci řešili. Odmítá možnost, že za snížením počtu řešených přestupků stojí to, že k narušování veřejného pořádku nedochází tak často jako v loňském roce. Podle něj je na Praze 1 spácháno několik desítek tisíc přestupků ve veřejném pořádku a přestupků v dopravě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Viktor Vondra

Praha - Strážníkům městské policie na Praze 1 přišel tento týden neobvyklý dopis od jejich nadřízeného Miroslava Stejskala. Ten se v něm podivuje nad meziročním poklesem udělených pokut a počtem přestupků, které jeho strážníci řešili. Zároveň jim hrozí, že pokud se tato čísla nezvednou, bude vůči nevýkonným strážníkům přijímat patřičná opatření.

"Na poklesu se podílejí prakticky všichni strážníci, tedy tradičně ti, co se jim dělat moc nechce, ale i ti, kteří mají výkon velmi dobrý, nicméně je v podstatě poloviční oproti minulému roku," stojí v dopise, který unikl na veřejnost.

"Nečinně se procházet po městě můžete ve svém osobním volnu, nikoliv v pracovní směně. Každý strážník, který obdrží upozornění na špatnou pracovní činnost, bude mít jeden měsíc na nápravu, a pokud se situace nezmění, přijmu přiměřená opatření vůči uvedenému strážníkovi," píše ředitel strážníkům. Redakce Aktuálně.cz Stejskala kontaktovala, odmítl však odpovídat na jakékoliv otázky.

Na otázky neodpovědělo ani tiskové oddělení pražské městské policie a zaslalo pouze Stejskalovo vysvětlení uniklého dopisu. V něm odmítá možnost, že za snížením počtu řešených přestupků stojí to, že k narušování veřejného pořádku nedochází tak často jako v loňském roce.

"Na základě vlastních poznatků rozsahu protiprávního jednání na území městské části Praha 1 je zcela nepochybné, že k poklesu činnosti není žádný důvod, neboť rozsah protiprávního jednání v oblasti veřejného pořádku se nijak nesnížil," píše Stejskal.

Podle něj je na Praze 1 spácháno několik desítek tisíc přestupků ve veřejném pořádku a přestupků v dopravě. "Bezdomovci vzbuzující veřejné pohoršení nebo znečišťující veřejné prostranství, stovky v noci hlučících opilých turistů, nelegální živnostenské podnikání, zlodějští taxikáři, plné chodníky, křižovatky, přechody neoprávněně parkujících vozidel, motorové koloběžky, které v podstatě vystřídaly problémové segwaye, neukáznění turisté na jízdních kolech a koloběžkách jezdících neoprávněně po chodníku," popisuje stav na Praze 1 ředitel Stejskal.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy