Řešil složitou životní situaci, tak unesl plyšového zajíce. Nechtěl jsem mu ublížit, řekl policii

Domácí Domácí
11. 4. 2017 12:06
Neobvyklou krádež řešili pražští policisté na konci března. Muž ukradl z garáže nákupního centra metr a půl vysokého plyšového zajíce, který sloužil jako velikonoční dekorace. Policii později řekl, že tak řešil složitou životní situaci. Nepoškozeného plyšáka muž vrátil, přesto mu však hrozí až dvouleté vězení.
Řidič ukradl plyšáka, hrozí mu 2 roky vězení | Video: PČR

Praha - Metr a půl vysokého plyšového zajíce ukradl jednatřicetiletý muž na konci března v pražském nákupním centru. Toho vzal při vjezdu do garáží, kde sloužil zajíc pravděpodobně jako velikonoční dekorace. "Jakmile se zvedla závora, popadl zajíce, kterého 'usadil' na přední sedadla, a z místa kvapem odjel," popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Krádež zajíce ale zachytily bezpečnostní kamery a policie jednatřicetiletého muže obratem vypátrala. "Přesně vím, proč voláte. Zajíce mám ještě v autě a v nejbližší době vám ho přivezu," reagoval muž, když se v telefonu ozvala policistka.

Poté se zloděj dostavil na policejní služebnu, kam přinesl i nepoškozeného plyšového zajíce. Krádež vysvětloval tím, že je to pouze reakce na složitou životní situaci.

"Zároveň uvedl, že zajíci nechtěl jakkoli ublížit, nebo ho znehodnotit," doplnil Hulan. Přestože muž krádeže zajíce litoval, přiznal se a plyšáka vrátil, hrozí mu až dva roky vězení. Krádeží totiž způsobil škodu přes čtrnáct tisíc korun.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Trump zrušil veškeré sankce uvalené proti Turecku kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy